خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
تنهاترین مسیر سبکی جدید در مبحث جهاد تبیین است که با زبان هنر و با محوریت عبرت گرفتن از تاریخ از دوران حیات ائمه معصومین علیهم السلام تا دوران معاصر، به مدت ۱۰ شب در ورودی شهر مهرگان اجرا می‌شود.
کد خبر: ۹۵۳۱۱۵۱
|
۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۴

 

قزوین_ به گزارش بسیج، تنهاترین مسیر سبکی جدید در مبحث جهاد تبیین است که با زبان هنر و با محوریت عبرت گرفتن از تاریخ از دوران حیات ائمه معصومین علیهم السلام تا دوران معاصر، برای بصیرت افزایی و انتخاب درست در تصمیمات شخصی و اجتماعی ، به مدت ۱۰ شب و در دوسانس راس ساعات ۲۰ و ۲۲ از جمعه ۲۷ مرداد مصادف با اول صفر لغایت ۵ شهریور در ورودی شهر مهرگان اجرا می‌شود.

این نمایش آئینی که از جمله مصوبات « قرارگاه شئون فرهنگی شهرستان البرز » بوده و به دستور فرماندار شهرستان بصورت میدانی، میزبان مخاطبان خود می باشد. 

نمایش «تنهاترین مسیر» بیانگر و مفسر تبیینی زیارت اربعین حسینی است که از مسیر پیاده روی اربعین آغاز و به مسیر پیاده روی اربعینی دیگر ختم خواهد شد، با وجه تمایزی محسوس بین این دو مسیر در نگاه مخاطبان برنامه.

نحوه اجرای این برنامه که از ابداعات کانون فرهنگی تبلیغی ساد می باشد بصورت پیاده روی است که مخاطبان برنامه، برای مشاهده آیتم های مختلف باید مسیری در حدود ۵۰۰ متر را طی کنند و درحین عبور از این مسیر، آیتم های مفهومی ، مستند و کارشناسی شده ی مختلفی را روبروی چشمان خود مشاهده کنند.

نکته حائض اهمیت این ویژه برنامه بزرگ ، ارتباط دهی وقایع تاریخی صدر اسلام با دوران معاصر می باشد که این اتفاق زیبا به قلم هنرمندان و نویسندگان مجموعه ساد رقم خورده است ، به گونه ای که مخاطبان با دیدن آیتم های برنامه، یکی پس از دیگری قدم به قدم به هدف غایی این نمایشنامه نزدیک خواهند شد.

شاید بتوان یکی از نکات خاص این نمایش بزرگ را به پرچم نصرت امام اشاره کرد که در تاریخ از گذشته تا به امروز گاهی با تصمیم درست و به موقع مردم برافراشته شده و گاهی نیز به علل مختلف این پرچم بر زمین مانده است ، مفهومی خاص که به زیبایی هر چه تمام تر توسط سناریو پردازان کانون ساد رقم خواهد خورد.

اجرای نمایش بزرگ میدانی «تنهاترین مسیر » که جدیدترین اثر هنری از کانون فرهنگی تبلیغی ساد است، از جمعه اول صفر در شهر مهرگان روی صحنه خواهد رفت.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین