حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
جنگ امروز دشمن فشنگ و اسلحه ندارد، جنگ قلم و تصویر و فضای مجازی است که ریشه و هویت کشور را هدف قرار داده است.
کد خبر: ۹۵۳۱۹۸۵
|
۱۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳

به گزارش خبرگزاری بسیج،فرشته سنجیده فعال رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: از خبرنگاران زیاد سخن رفته است از تعهد و مطالبه‌گری و صداقت و وجدان که باید در کارشان داشته باشند تا تأثیراتی که بر روی افکار عمومی می‌گذارند که البته واقعیت هم همین است که کار خبرنگاران واقعاً از حساسیت زیادی برخوردار است.

انعکاس یک خبر از سوی یک خبرنگار آن‌چنان می‌تواند فضای افکار عمومی را تحت‌تأثیر خود قرار دهد که شاید کمتر چیزی در جامعه این همه تأثیرگذار باشد، و در این میان این خبرنگار است که یا متعهدانه و اخلاق‌مدارانه و باوجدان و صداقت ورود می‌کند و یا فضای جامعه را باخبر کذب متشنج می‌کند.

کشور ما به‌خاطر حساسیتی که از نظر سیاسی در دنیا و منطقه دارد همیشه کوچک‌ترین خبری که در سایر کشورهای دنیا بی‌اهمیت است؛ اما همین اتفاق در ایران از سوی رسانه‌های فارسی‌زبان و معاند با حاشیه و آب‌وتاب منعکس می‌شود و همین هم وظیفه خبرنگاران در کشور را سنگین می‌کند که چطور رفتار کنند و وظیفه خود را به‌خوبی انجام دهند که فضای جامعه را به سمت اخبار صحیح ببرند.

خبرنگاران هر چند قشری بسیار مهم و تأثیرگذار هستند؛ اما همیشه ایام مورد بی‌مهری بسیاری از مسئولان قرار می‌گیرند.

خبرنگاران از نظر معیشتی و نداشتن درآمد ثابت و حتی بیمه‌ای با مشکل مواجه بوده و هستند و تنها اقدام مسئولین گاهی در حمایت آنها همین تبریک‌های خشک‌وخالی در فضای مجازی است که در برخی موارد حتی آن هم نیز انجام نمی‌دهند!

در آشوب‌های سال گذشته بسیاری از خبرنگاران متعهد که با وجود تمامی مشکلات و عدم برخی حمایت‌ها از آنها در جنگ نابرابر رسانه‌ای تنها بنا بر وظیفه دینی و ملی خود پای دفاع از ارزش‌ها ماندند و با امکانات محدودی که در اختیار داشتند ایستادند و برای مخاطبین خود روشنگری و شفاف‌سازی کردند.

 

این خبرنگاران متعهد باوجوداینکه حتی در فضای مجازی آبروی آنها را نشانه گرفته بودند؛ اما باقدرت و تعهد بیشتر پیش رفتند و از امنیت و اقتدار ملی، تمامیت ارضی کشور و حیا و عفت بانوان و دفاع از مقدسات دینی که حمله به آنها در دستور کار رسانه‌های دشمن بود دفاع کردند و در این برهه سربلند شدند.

هر چند سال‌هاست که جنگ رسانه‌ای نابرابر باقدرت بی‌سابقه‌ای علیه ایران پیش می‌رود؛ اما در این آزمون بزرگ خبرنگاران متعهد و صادق و مدافع ارزش‌های انقلاب و اسلام و شهدا به‌خوبی و شایستگی تمام خود را ثابت کردند و حتی از آبروی خود نیز گذشتند که این خبرنگاران افتخار بزرگی در تاریخ خبر و رسانه کشور خواهند بود، اینان همان راهی را رفتند که خبرنگاران شهید در دفاع مقدس پیمودند که با وجود خطرات از جان گذشتند و افتخارات دفاع مقدس را مستند کردند، همان راهی را رفتند که شهید صارمی در افغانستان طی کرد، آری این راه ایثار می‌خواهد و امروز در یک جنگ تمام‌عیار رسانه‌ای خبرنگاری پیروز است که در برابر حملاتی که به عزت و فرهنگ و دین و ارزش‌های جامعه می‌شود، باقدرت ظاهر شوند، جنگ امروز فشنگ و اسلحه ندارد، جنگ قلم و تصویر و فضای مجازی است که ریشه و هویت کشور را هدف قرار داده است، امیدواریم خبرنگاران متعهد ما با درک رسالت حساس خود پای هویت ایران بمانند.

ارسال نظرات