حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
سید یاسر احمدپوری، کارآفرین بسیجی و جهادگر دهه هفتادی، جوانترین کارآفرین عرصه صنعت شیشه و درب و پنجره در خوزستان، در گفتگو با خبرنگار بسیج سازندگی از رسیدن از شغل کارگری به کارآفرینی گفت.
کد خبر: ۹۵۳۵۵۰۶
|
۰۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان خوزستان؛ کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی دو بال توانمند و همراه هم هستند که هرکس اراده کند می تواند با تلاش و حمایت از کارآفرینی نور چراغ امید به اشتغال و اقتصاد راهم روشن کند.

همراه شدیم با جوان ۲۸ ساله اهوازی، کارآفرین جوان و جهادی که وقتی دغدغه هم صنفی هایش را دید آستین همت بالا زد و از یک شغل ساده با در آمد معمولی به احداث دو کارگاه بزرگ ۳۰۰ متری در مجموع رسید.

سید یاسر احمد پور، جوان بسیجی از شروع کارش می گوید: حدود دو سال پیش کارم را شروع کردم، در ابتداچندین سال کار نصب درب و پنجره دو جداره و محصولاتی از این دست رو انجام میدادم و علاقه زیادی به این صنعت داشتم، وقتی دیدم هم صنفی هام گلایه دارند از بازار کار و نبود شغل و موقعیت شغلی مناسب، تصمیم گرفتم سختی اولیه را تحمل کنم ولی روی پای خودم بایستم.

او بیان می کند؛ در ابتدا از طریق بسیج و دوستان جهادی ام با فعالیت های بسیجی و جهادی آشنایی پیدا کردم و مدتی هم در این زمینه فعالیت داشتم و همراه دوستانم با حضور در مناطق محروم و اردوهای جهادی هرچقدر در توان داشتیم برای خدمت به مردم و کمک به قشر مستضعف انجام دادیم.

سید یاسر با فعالیت های بسیج و خدمات بسیج سازندگی آشنا شد و با کمک تسهیلات توانست وسایل اولیه کارگاهش را خریداری و با ب بسم الله کارش را شروع کند؛ ضاز طریق دوستانم در بسیج یا بسیج سازندگی آشنا شدم و خداروشکر با حمایت های که از من شد، در بحث اقتصاد مقاومتی ۱۰۰ میلیون وام دریافت کردم و بازهم پشتیبان من بودند تا ۵ دستگاه مخصوص کارم را تهیه کردم و خط تولیدم را با دوکارگاه ۱۱۰ و ۱۸۰ متری راه اندازی کردم.

او عنوان می کند؛ پیش از این آموزش های لازم را دیدم و با پروسه تخصصی مونتاژ محصولات از ابتدا تا انتها آشنا بودم و خودم هم که چند سالی در این زمینه فعالیت داشتم، ابتدای کار سختی های خاص خود را داشت ولی در حدود یک سال به نقطه آرامش و درآمدو سوددهی رسیدم، هرچند همچنان به حمایت نیاز داریم. این کارآفرین جوان از ایجاد اشتغال برای ۷ نفر به طور مستقیم و بیش از ۴۰ نفر به طور غیر مستقیم می گوید: در خط مونتاژ محصول ۳ نفر و در بخش نصب ۴ نفر مشغول به کار هستند همچنین بیش از ۴۰ تا ۵۰ نفر هم به وطر مستقیم که دستگاه ندارند یا دفتر و تجهیزات ندارند کار خرید و توزیع را انجام می دهند. بازار فروش محصولات تولیدی کارگاه آقای احمدپوری اهواز و پروژه های ساختمانی و عمرانی هستند که با حمایت سپاه و بسیج از کارآفرینان برخی از پروژه های این ارگان هم به کارآفرینان جوان سپرده شد تا رونق کسب و کار جوانان و سایه مهر بسیج در کنار آن ها باشد. در کارگاه این جوان کارآفرین چندین نوع محصول تولید می شود و چندین مرحله را طی میکند تا به دست مصرف کننده برسد؛ مواد اولیه را از کارخانه تهیه می کنیم بعد طی فرایند سیکل ۵ دستگاه به قطعات لازم تبدیل و مونتاژ می کنیم تا مرحله نهایی که نصب صورت می گیرد.

او بیان می کند چند مدل محصول تولیدی داریم که شامل آلومینیوم نرمال، یو پی وی سی معمولی و چند جداره، فرم های نوسازی و بازسازی و.... می باشد.

 

در سر آقای احمدپوری کارآفرین دهه هفتادی برنامه های زیادی هست تا هم محصول و هم کارگاهش را گسترش دهد؛ برنامه داریم تا چند مواد اولیه جدید اضافه کنیم و یک سری دستگاه های جدید که با حمایت های که نیاز داریم اگر انجام بگیرد برای ۸ نفر دیگر هم اشتغال ایجاد می شود. 

این جوان جویای نام و کارآفرین از آمادگی برای آموزش و در اختیار قراردادن تجربیاتش در این حوزه تولید درب و پنجره های دو جداره و شیشه های مستحکم برای علاقه مندان و پرورش کارآفرین های جوان مثل خودش می گوید. 

ارسال نظرات
پر بیننده ها