تبریز- امام جمعه میانه در آیین وداع با شهید گمنام، شهید را واژه‌ای مقدس و مورد توجه خاص آحاد مردم دانست و گفت: ما در سایه دعای شهدا از تمام گردنه‌ها و سخت‌ترین توطئه‌ها عبور کرده‌ایم.
کد خبر: ۹۵۶۳۸۵۰
|
۲۶ آذر ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۷

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام سیدسعید رشادی اظهار داشت: شهید کسی است که هر چه دارد را فدا کرده و با فدا کردن خود به همه مردم عزت داده، به مملکت اسلامی، قدرت داده و پرچم اسلام را در جهان اعتلا می‌بخشد و به همین خاطر دارای جایگاه بسیار والایی است.

   خطیب جمعه میانه با یادآوری اینکه شهید می‌بیند، می‌‌شنود، دعا می‌کند و دعایش مستجاب است، متذکر شد: بعد از انقلاب ما در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌ها، پیروز میدان بوده‌ایم در حالی که از کمترین نیرو، امکانات و تجهیزات برخوردار بوده‌ایم و این به خاطر نظر لطف الهی ناشی از دعای پاک شهداست.

   حجت‌الاسلام رشادی گفت: امروز در کشورهای جهان نام امام حسین علیه‌السلام طنین‌انداز شده و مراسم سوگواری شهدای کربلا در سراسر جهان برگزار می‌شود و این به سبب خون شهداست.

   وی با بیان اینکه دشمنان اسلام هرچه تلاش کردند که قرآن و اسلام را از چشم دنیا بیاندازند و از گروه‌هایی همچون داعش و طالبان که با شعار اسلام جنایت می کردند، بهره گرفتند، اما نه تنها نتوانستند محبوبیت اسلام را افول دهند بلکه علاقمندی مردم به اسلام و قرآن را دو چندان کردند و این به برکت خون و ایثارگری‌های شهداست.

سخت‌ترین توطئه‌ها را با دعای شهدا پشت سر گذاشتیم

   آیین تشییع پیکر مطهر شهید گمنام با حضور صدها نفری مردم و مسئولان از مقابل سپاه میانه تا آستان مقدس امامزاده سیداسماعیل علیه‌السلام برگزار شده و در ادامه مراسم شبی با شهید گمنام با حضور پرشور مردم در مسجد جامع میانه برگزار شد.

ارسال نظرات