سازمان بسیج اساتید تجاوز به یمن را محکوم کرد؛

پیامد گسترش جنگ به عهده متجاوزان خواهد بود/ پاسخ آینده مقاومت، پشیمان کننده است

سازمان بسیج اساتید با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت تجاوز به یمن تاکید کرد: پیامد هرگونه آتش افروزی و گسترش دامنه جنگ در منطقه به عهده متجاوزان بوده و اطمینان داشته باشند، پاسخ های آینده مقاومت نسبت به گذشته پشیمان کننده خواهد بود.
کد خبر: ۹۵۷۰۱۷۵
|
۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۸
 

به گزارش سرویس اساتید خبرگزاری بسیج، در پی تجاوز نظامی آمریکا به یمن سازمان بسیج اساتید با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت این اقدام تاکید کرد: پیامد هرگونه آتش افروزی و گسترش دامنه جنگ در منطقه به عهده متجاوزان بوده و اطمینان داشته باشند، پاسخ های آینده مقاومت نسبت به گذشته پشیمان کننده خواهد بود. 

متن این بیانیه به شرح زیر است: 


بسم الله الرحمن الرحیم
وَسَیَعلَمُ الذَّینَ أیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ(227/شعرا)


کودک کشی و نسل کشی شیطان بزرگ آمریکای جهانخوار از مرزهای فلسطین و غزه فراتر رفت و به یمن رسید. از منظر نظامی تجاوز چند کشور بزرگ به مظلوم ترین مردم جهان به بهانه حمایت از کودکان غزه، اذعان صریح غرب به پذیرش شکست در مقابله با گروه های مقاومت در سرزمین های اشغالی است. وقتی رژیم صهیونیستی به رغم خلق جنایت های بیشمار در غزه و کرانه باختری که در سایه حمایت های آمریکا و غرب صورت می گیرد، با ناکامی مواجه گردیده، تنها راه نجات خود از این مهلکه را فرافکنی و گسترش میدان جنگ تشخیص داده است. این درحالیست که مردم یمن طی سالهای گذشته با استقامتی کم نظیر زیر بمباران بمب ها و موشک های دولت های وابسته به غرب، این کشور ستمدیده را به دانشگاه مقاومت در جهان تبدیل کرده و نقش آفرین ساخته است.  

سازمان بسیج اساتید جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن جنایت جنگی آمریکا و کشورهای متجاوز به یمن، آنرا اقدامی ضد حقوق بشری، ناقض قوانین بین المللی و فاقد ارزش نظامی دانسته و اعلام می دارد:

1- کشورهای متجاوز بدانند که اگر قرار بود بمب و موشک، کودک کشی و زن کشی، وحشی گری و ددمنشی راه مناسبی برای خاموش کردن چراغ مقاومت باشد، امروز باید به حداقل اهداف پلید خود در فلسطین رسیده باشند. در حالیکه طی یکصد روز به هیچ یک از اهداف خویش دست نیافته اند.

2- پیامد هرگونه آتش افروزی و گسترش دامنه جنگ در منطقه به عهده متجاوزان بوده و اطمینان داشته باشند، پاسخ های آینده مقاومت نسبت به گذشته پشیمان کننده خواهد بود. 

3- دولت مردان آمریکا و انگلیس و سایر همدستان آنها بدانند این تجاوز و جنایت جنگی نمی تواند در لاپوشانی ادامه وحشی بازی آنها علیه مردم مظلوم فلسطین و انحراف افکار عمومی از محاکمه رژیم اشغالگر قدس در دادگاه بین المللی لاهه موثر واقع شود.

4- مردم ایران مانند همه مردم جهان پشت سر مردم یمن و غزه بوده و از هرگونه تلاش انصارالله برای دفاع مشروع از خویش و حمایت از مردم غزه حمایت می کنند. 

در خاتمه از کلیه نهادهای بین المللی بویژه شورای امنیت سازمان ملل و سایر مدعیان حقوق بشر، صلح و امنیت انتظار می رود نسبت به وظایف و مسئولیت خویش در تجاوز نظامی آمریکا به یمن بویژه محکوم کردن این جنایت جنگی اقدام نمایند.


سازمان بسیج اساتید کشور
23/10/1402

 

 
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار