مدیرکل حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام مطرح کرد:

صدور یک هزار و ۲۴۷ پروانه‌های عبور ترافیکی در ایلام

مدیرکل حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام گفت:از ابتدای سال جاری یک هزار و ۲۴۷ پروانه‌های عبور ترافیکی در ایلام صادر شده است.
کد خبر: ۹۵۷۰۷۳۲
|
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۳

به گزارش خبرگزاری بسیج ،سید زاهدین چشمه خاورروز دوشنبه در جمع اصحاب رسانه در مورد صدور پروانه‌های ترافیکی در ایلام، اظهار داشت: یک هزار و ۲۴۷ فقره پروانه عبور ترافیکی از ابتدای سال جاری تاکنون در ایلام صادر شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام گفت: صدور پروانه‌های عبور ترافیکی به‌منظور ایمنی در تردد، حفاظت از جاده و ابنیه فنی راه‌ها و نیز جلوگیری از بروز اختلال در تردد وسایل نقلیه عبوری از سوی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایلام صورت می‌پذیرد.

 

چشمه خاور افزود: در پروانه ترافیکی ناوگان‌های باری مواردی چون سرعت، مسیر مجاز، ساعت حرکت و سایر مقررات مربوط به حمل بار قید شده و رانندگان این ناوگان موظف و مکلف به رعایت موارد یاد شده در این پروانه‌ها هستند.

 

وی با اشاره به بازدید مستمر از ناوگان حمل بارهای ترافیکی در ایلام، خاطرنشان کرد: صدور پروانه‌های عبور بارهای ترافیکی در استان تنها در پایانه بار و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مرکز ایلام انجام می‌شود.

 

 چشمه خاور بیان کرد: صدور این نوع پروانه‌ها برای بارهایی است که مشخصات آن به لحاظ وزن و ابعاد، خارج از موارد تعریف شده در حوزه مقررات حمل‌ونقل بار در جاده‌ها بوده که رانندگان برای جابه‌جایی و تردد در راه‌های ارتباطی نیازمند آن هستند.

 

 وی از صدور سه هزار و ۷۸۰ عدد برچسب معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین در سال جاری خبر داد و یادآور شد: در این بازه زمانی به ۸۱ مورد تخلفات اضافه تناژ رسیدگی شده است

ارسال نظرات
آخرین اخبار