جانشین منطقه پدافند هوایی شمال شرق گفت: کشور در صنایع دفاعی دارای توانمندی‌های ویژه‌ای است، به‌گونه‌ای که این ظرفیت‌ها موجب ناامیدی دشمنان شده است.
کد خبر: ۹۵۷۱۲۴۷
|
۲۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی از مشهد، امیر سرتیپ دوم ستاد علی خلیل آبادی در جمع کارکنان وظیفه هنگ آموزشی این منطقه با بیان اینکه توانمندی نیروهای مسلح در حوزه دفاعی، افزایش امنیت کشور را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: امروز شاهد این هستیم که بسیاری از نیروهای انقلابی به‌قدری توانمند هستند که تمامی نقشه‌های دشمنان برای آسیب رساندن به مردم خنثی شده است.

 وی با اشاره به جایگاه ویژه پدافند در حوزه دفاع از آسمان کشور، افزود: توانمندی بالای نیروهای نظامی، توسعه صنایع دفاعی و خودکفایی در کنار رشادت‌های مردم از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون، دشمن را از توطئه نظامی مأیوس کرده است.

 خلیل آبادی اعلام کرد: نیروی پدافند هوایی امنیت پایداری را برای آسمان امن ایران ایجاد کرده است و نیروها برای اقدامات تاکتیکی و عملیاتی و مقابله با هرگونه تهدیدهای احتمالی دشمن آماده هستند.

 وی با تأکید بر اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول مدت ۴۵ سال، هیچگاه از مواضع اصلی خود کوتاه نیامده است، اذعان داشت: طبیعی است چنین نظامی مورد تهدید دشمنان واقع شود، زیرا استکبار جهانی استقلال و عدم وابستگی را برای کشور ما نمی‌پذیرد.

 جانشین منطقه پدافند هوایی شمال شرق توضیح داد: دشمن چندین بار تلاش کرد در زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به این کشور ضربه بزند، اما هر بار با تدابیر رهبر معظم انقلاب و اتحاد مردم در تلاش‌های مذبوحانه خود ناکام و رسوا شد.

 خلیل آبادی نیز در سخنانی با اشاره به چهار دهه استقامت ملت در برابر انواع توطئه‌های دشمنان و ناکامی تمامی نقشه‌های آنان، عنوان کرد: اینک دشمنان به جنگ ترکیبی روی آورده‌اند که به توفیق الهی و با همراهی مردم و اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی در این جنگ هم دشمن ناکام خواهد ماند و آن که پیروز و سربلند در تاریخ خواهد ماند، ملت مقتدر و ولایی ایران اسلامی تحت فرماندهی رهبر انقلاب خواهد بود.

 وی با اشاره به اینکه توانمندی‌های دفاعی کشور دشمن را ناامید کرده است، خاطرنشان کرد: توان رزمی و عملیاتی نیروی پدافند هوایی روزبه‌روز در حال ارتقاست و ما توانمندی خود را متناسب با تهدیدات روز دنیا افزایش می‌دهیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها