خبرهای داغ:
رکنیان خبر داد

نصب ۸۰۹ دستگاه انواع کنتور بر روی چاه‌های مجاز اسدآباد

همدان-مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد گفت: تاکنون ۸۰۹ حلقه چاه مجاز در شهرستان اسداباد به انواع کنتور مجهز شده است.
کد خبر: ۹۵۷۱۶۳۴
|
۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲

نصب ۸۰۹ دستگاه انواع کنتور بر روی چاه‌های مجاز اسدآباد

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، مجید رکنیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پروژه انسداد چاه‌های غیر مجاز به جدیدیت در شهرستان اسدآباد پیگیری و اجرا می‌شود، گفت: از سال ۹۳ تاکنون ۲۷۸ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی با بیان اینکه از انسداد این تعداد چاه در شهرستان بیش از ۱۳ میلیون متر مکعب در مصرف آب زیرزمینی جلوگیری شده است، گفت: عمق انسداد این تعداد چاه بیش از ۹ کیلومتر بوده است.

مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد افزود: در سال جاری نیز ۱۸ حلقه چاه غیر مجاز با حجم آب صرفه جویی ۲۹۰ هزار متر مکعب و عمق انسداد ۶۰۰ متر با پیگیری و هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی شهرستان پر شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای شروع طرح تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، ۸۰۹ دستگاه انواع کنتور بر روی چاه‌های مجاز استان نصب شده است که با نصب این تعداد کنتور بر روی چاه در عمل بیش از ۶۰ درصد چاه‌های مجاز شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شده اند.

رکنیان یادآور شد: در سال جاری نیز تا کنون ۳۸ دستگاه انواع کنتور بر روی چاه‌های شهرستان نصب شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال تمام چاه‌های صنعتی در شهرستان بایستی به انواع کنتور مجهز شوند، گفت: راهکار‌های متعددی جهت نصب انواع کنتور منظور شده است که یکی از ان‌ها تامین هزینه کنتور بصورت تسهیلات کم بهره می‌باشد.

مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد افزود: کلیه پرونده‌های آب زیرزمینی شهرستان اسدآباد براساس دستورالعمل ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب ایران اصلاح و تعدیل شده و در این خصوص شهرستان اسدآباد در سطح استان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: همچنین در سال ۱۴۰۲ با پیگیری‌های صورت گرفته بیش از ۱۳ کیلومتر از رودخانه‌های سطح شهرستان لایروبی و رفع تصرف شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار