خبرهای داغ:
سردار مجیدی خبر داد

شهید «تقی بهمنی» شهید شاخص استان همدان در سال ۱۴۰۳

همدان-فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان گفت: شهید «تقی بهمنی»، فرمانده محور عملیات لشکر ۳۲ انصارالحسین (ع) شهید شاخص استان همدان معرفی شد.
کد خبر: ۹۵۸۷۰۶۵
|
۰۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۳:۳۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، سردار مظاهر مجیدی درجمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هر سال براساس مقتضیات ویژه‌ای برخی از شهدا به عنوان الگو به جامعه معرفی می‌شوند، اظهار کرد: بر همین اساس، شهید «تقی بهمنی»، فرمانده محور عملیات لشکر ۳۲ انصارالحسین (ع) شهید شاخص استان همدان در سال ۱۴۰۳ انتخاب شده است.

وی ادامه داد: شهید بهمنی یک معلم بود و در درگیری‌هایی که ضد انقلاب در کردستان به وجود آورده بودند، به صورت داوطلبانه به عضویت سپاه پاسداران درآمد و به پاوه، سنندج و مهاباد رفت و به عنوان فرمانده نیروهای همدان در مهاباد خدمت می‌کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه شهید تقی بهمنی فرمانده‌ای بود که گمنام می‌زیست، افزود: این شهید والامقام سپس فرمانده پاسگاه‌های مرزی قصرشیرین شد و در ۳۱ شهریور زمانی که عراق حمله کرد به عنوان فرمانده نوار مرزی در آنجا حضور داشت و هنگامی که نیروها عقب نشینی کردند؛ به عنوان فرمانده جبهه میانی سرپل ذهاب خدمت می‌کرد و تا زمان شهادت فرمانده بود.

وی یادآور شد: این شهید والامقام اگرچه می‌توانست مثل بقیه معلم‌ها جبهه هم نیاید، اما شغل معلمی را رها کرد و در منطقه سرپل‌ذهاب ماند و فرمانده جبهه میانی را بر عهده گرفت و زمانی که دشمن در بازی‌دراز شکست خورده بود برای تلافی این شکست در روز هشتم اردیبهشت سال ۱۳۶۰، به منطقه سرپل ذهاب آمد و رزمندگان در برابر بیش از ۳۰۰ تانک نیروهای عراقی در ارتفاعات قراویز مقاومت کردند و حتی خیلی از رزمنده‌ها در زیر تانک‌ها مظلومانه به شهادت رسیدند.

سردار مجیدی اظهار کرد: شهید «بهمنی» بعد از پیروزی در این عملیات در روز دهم اردیبهشت، برای هماهنگی نیروها به پادگان ابوذر رفت که در موقع برگشت بر اثر برخورد ترکش خمپاره به مغزش به شهادت رسید.

گفتنی است؛ «تقی بهمنی» در ۱۲ تیر ۱۳۳۵ در شهر همدان چشم به جهان گشود، تحصیلات خود را تا دیپلم ادامه داد و از طرف سپاه به جبهه اعزام و به عنوان رزمنده در آنجا حضور پیدا کرد، در ۱۷ اردیبهشت سال۱۳۶۰، در منطقه سرپل ذهاب بر اثر اصابت ترکش توسط دشمن بعثی به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در گلزار شهدای همدان آرام گرفته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات