مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام با اشاره به اینکه در بازه زمانی اول تا چهارم فروردین‌ماه ۱۰ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال میزان فروش محصولات صنایع‌دستی و سوغات محلی در نمایشگاه‌های نوروزی ایلام به فروش رفته است، گفت نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات محلی تا پایان تعطیلات نوروزی دایر است.
کد خبر: ۹۵۸۷۵۵۶
|
۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، فرزاد شریفی اظهار کرد: ۱۰ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال میزان فروش در بازه زمانی اول تا چهارم فروردین‌ماه بوده است که نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات محلی در نقاط مختلف ایلام فعالیت نوروزی داشته‌اند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: برای نوروز امسال نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات محلی در ۶ شهرستان ایلام، مهران، دهلران، بدره، دره شهر و آبدانان دایر شده است.

 

 شریفی یادآور شد: این نمایشگاه‌ها شامل ۱۱۷ غرفه و بیش از ۶ تخته سیاه‌چادر با حضور ۱۴۰ صنعتگر است که به عرضه محصولات صنایع‌دستی، سوغات محلی و تولیدات هنری دست‌ساخته خود می‌پردازند.

 

 وی بیان کرد: در این نمایشگاه‌ها آثاری چون محصولات چرمی، حصیر، گوهر و سنگ‌های تزیینی و قیمتی، البسه محلی، گیوه، قالیچه، گلیم و گلیم نقش‌برجسته در معرض دید و فروش گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفته است.

 

 شریفی ادامه داد: برخی از غرفه نمایشگاه‌ها در زیر سیاه‌چادرها دایر است و تعدادی از سیاه‌چادرها نیز با حفظ شئونات ماه مبارک رمضان و در فضایی محصور اقدام به عرضه خوراکی‌های محلی به گردشگران نوروزی می‌کنند.

 

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تأکید کرد: نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و سوغات محلی تا پایان تعطیلات نوروزی دایر است.

ارسال نظرات