خبرهای داغ:
نجفی خبر داد

برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در همدان

همدان- دادستان همدان از برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در اواخر هفته جاری، در همدان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۸۸۹۶۶
|
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، عباس نجفی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در اواخر هفته جاری، اظهار کرد: سالیان بسیاری است که این مهم به همت ستاد دیه استان اجرایی شده و زمینه آزادی تعداد قابل توجهی از مددجویان نیازمند را فراهم ساخته است.

وی افزود: برگزاری این مراسم خداپسندانه، با زمینه‌سازی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را به دنبال خواهد داشت.

دادستان همدان، ستاد دیه را ستادی مردمی معرفی و عنوان کرد: آزادی زندانیان و کمک به محکومان قطعی در جرایم غیرعمدی و محکومیت های قطعی مالی ناشی از تسبیب و موجب ضَمان و دیگر عقود مدنی از اهداف و اولویت‌های این ستاد است که منابع مالی آن از سوی خیران نیک‌اندیش تأمین می‌شود.

نجفی با بیان اینکه مرتکبین جرایم عمدی به طور کلی از حوزه شمول فعالیت‌های ستاد دیه خارج هستند، تصریح کرد: با این وجود تلاش برای اخذ رضایت و سازش در این گونه جرایم بدون پرداخت وجه از سوی ستاد دیه، بلامانع است.

وی افزود: ستاد دیه پل ارتباطی مردم و خیران عزیز با سازمان زندان‌ها تحت نظارت دستگاه قضایی برای شناسایی افراد نیازمند و تخصیص هدفمند کمک‌های مردمی، کار خود را با قوت دنبال می‌کند.

دادستان همدان اظهار کرد: در این راه خیر، رسانه‌های استان می‌توانند با تبیین فعالیت‌های اثربخش ستاد دیه، همراه خیران ولایی بوده و در ترغیب و تشویق مردم، برای کمک به آزادی زندانیانی که ناخواسته و بنا به دلایلی دچار مشکلات مالی شده و به دور از خانواده در زندان هستند، کوشا و پویا باشند.

دادستان همدان همچنین با اشاره اینکه در آموزه های دینی ما بر دستگیری از نیازمندان تأکید بسیار شده، گفت: خداوند متعال در آیه 274 سوره بقره می‌فرمایند «آن ها که اموال خود را، شب و روز، پنهان و آشکار، انفاق مى‌کنند، مزدشان نزد پروردگارشان است، نه ترسى بر آن‌هاست، و نه غمگین مى‌شوند.»

انتهای پیام

ارسال نظرات