مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: در راستای تحقق شعار سال مشترکین خانگی، نهادهای حمایتی، صنایع و شرکت‌های تولیدی می‌توانند در طرح تولید پراکنده برق و احداث واحدهای نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک مشارکت کنند.
کد خبر: ۹۵۸۹۲۳۰
|
۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، ولی‌الله ناصری، صبح چهارشنبه ۱۵ فروردین‌ماه در حاشیه جلسه شورای معاونین شرکت توزیع نیروی برق ایلام از فراهم‌شدن شرایط برای مشارکت فعال مردم در تولید پراکنده برق خبر داد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام با اشاره به شعار سال ۱۴۰۳، «جهش تولید با مشارکت مردم»، گفت: در راستای تحقق این شعار و جلب مشارکت مردم در امر تولید، زمینه برای حضور فعال آنها در تولید پراکنده برق فراهم شده است.

 

وی افزود: مشترکین خانگی، نهادهای حمایتی، صنایع و شرکت‌های تولیدی می‌توانند در طرح تولید پراکنده برق و احداث واحدهای نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک مشارکت کنند.

 

ناصری در ادامه به برنامه‌های این شرکت در سال ۱۴۰۳ اشاره کرد و ادامه داد: با رایزنی‌های انجام شده، قرارداد تعویض ۴۴ هزار شعله لامپ LED (تعویض لامپ‌های پرمصرف) با شرکت ساتبا منعقد شده است، این طرح باهدف کاهش مصرف برق و ارتقای راندمان انرژی در ایلام اجرا خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۱۶۹ روستا به طور کامل بازسازی شده است و در سال جاری، تمام روستاهای دارایِ شرایط بازسازی می‌شوند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام تصریح کرد: در سال گذشته، ۲۵۰ کیلومتر از شبکه‌های فرسوده با سیم مسی به کابل خود نگه‌دار تعویض شده است و هدف‌گذاری امسال نیز تکمیل ابرپروژه اصلاح شبکه فرسوده فشارضعیف و تبدیل شبکه سیمی به کابل خود نگه‌دار است.

 

ناصری اظهار داشت: به‌منظور عبور از پیک‌بار در تابستان پیشرو، ۸۰۰۰ کنتور هوشمند تا پایان سال ۱۴۰۲ برای مشترکین هدف نصب شده و ۱۵ هزار مورد دیگر در سال جاری برای مشترکین نصب خواهد شد.

ارسال نظرات