نونهالان از سنین پایین در مسیر تربیت دینی قرار گیرند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه گفت: باید بکوشیم نونهالان از همان کودکی و در سنین پایین در مسیر تربیت درست و دینی قرار بگیرند و با خداوند متعال مانوس شوند.
کد خبر: ۹۵۹۱۸۹۴
|
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام محمدفیضی، امروز 27 فروردین در جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر که در مسجد حاجی‌خان سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد، گفت: باید بکوشیم از همان سنین پایین نسل جدید، نونهالان و کودکان‌مان در مسیر تربیت دینی و درست قرار بگیرند و با خداوند متعال همچنین اهل بیت(ع) مانوس شوند.

وی ادامه داد: وقتی ما به عنوان والدین، مربیان پرورشی و معلمان برای دختران و پسران‌مان جشن تکلیف برگزار می‌کنیم، بهتر است نامه اعمال خودمان را در مواجهه با خداوند متعال مورد بررسی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه به بهانه برپایی جشن تکلیف برای فرزندان‌مان باید ببینیم خودمان تا چه اندازه به تکالیف‌مان عمل کرده‌ایم، ادامه داد: گرچه امروز شاهد هستیم نسل جدید تا اندازه زیادی تحت‌تاثیر فضای مجازی هستند ولی با این وجود والدین و معلمان مهم‌ترین الگوهای نسل جدید محسوب می‌شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه خاطرنشان کرد: نسل جدید باید از همان سنین پایین با تکالیف الهی نظیر نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر، وظایف خانوادگی، تکالیف اجتماعی و سیاسی که بر عهده دارند آشنا شوند تا بعد از رسیدن به سن تکلیف و بلوغ عمل به این موارد برای آنها آسان‌تر باشد.

حجت‌الاسلام فیضی با بیان اینکه، بدون‌تردید هر چه از سن انسان می‌گذرد دایره تکالیف او وسیع‌تر می‌شود، اضافه کرد: با ورود به جامعه و پذیرفتن مسئولیت‌های اجتماعی و سیاسی حجم و تنوع تکالیف بیشتر می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه در بخش پایانی سخنان خود به حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی و دفاع از ملت فلسطین اشاره کرد و ضمن تبریک این عملیات ظفرمندانه، بر لزوم مطرح کردن این رویدادها با نوجوانان و ارائه اطلاعات درست تاکید کرد و گفت: چنانچه والدین این مباحث را برای فرزندان خود بشکافند آنها تحت تاثیر شبکه‌های اجتماعی قرار نمی‌گیرند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار