مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام؛

تکمیل یادمان‌های دفاع مقدس استان در سال جاری

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام با بیان اینکه امسال یادمان‌های دفاع مقدس در ایلام تکمیل خواهد شد، گفت: ایلام دارای هفت یادمان دوران دفاع مقدس است.
کد خبر: ۹۶۰۰۳۳۵
|
۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۵

به گزارش خبرگزاری بسیج، محمدحسن فولادی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس ایلام اظهار کرد: ۱۲ یادمان دوران هشت سال دفاع مقدس در ایام‌الله دهه مبارک فجر سال گذشته با اهتمام مجموعه استان، استاندار ایلام و تزریق اعتبارات مناسب به بهره‌برداری رسید.

 

 مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام تصریح کرد: امسال تلاش می‌شود که جشن تکمیل و اتمام پروژه‌های یادمان‌های دفاع مقدس، شهدای گمنام موزه دفاع مقدس ایلام با نگاه ویژه استاندار ایلام و مجموعه مسئولان ایلام برگزار شود.

 

 مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام با تأکید بر توجه به حوزه دفاع مقدس و ترویج این فرهنگ در سطح جامعه، ابراز کرد: استان ایلام دارای هفت یادمان ملی است که این تعداد در مسیر کاروان‌های راهیان نور قرار دارند که مدیریت سه یادمان در اختیار ایلام نیست.

 

 وی با اشاره به‌ضرورت تکمیل حسینیه سه‌راه جندالله در مسیر ایلام به مهران، گفت: تکمیل این حسینیه نقش مهمی در ارائه خدمات به مردم و به‌ویژه زوار اربعین حسینی دارد.

 

 مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ایلام بیان کرد:۱۹ یادمان دفاع مقدس و ۴۶ یادمان شهدای گمنام در ایلام وجود دارد که اگر امسال توجه ویژه‌ای به طرح‌های این یادمان‌ها از نظر اعتباری انجام شود شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این یادمان‌ها خواهیم بود.

 

 فولادی با اشاره به طرح توسعه موزه دفاع مقدس مرکز ایلام، تصریح کرد: طرح توسعه باغ‌موزه ایلام در کمیسیون ماده پنج تأیید شده و امید است مه فاز توسعه این موزه هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به ایلام کلنگ‌زنی شود.

 

 وی با بیان اینکه ایلام در حوزه برنامه‌های دفاع مقدس و مقاومت مقام سوم را کسب کرده است، خاطرنشان کرد: جشن آزادسازی خرمشهر باید متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد و جایگاه و عظمت و اقتدار ایران اسلامی هم‌زمان با آزادسازی خرمشهر برای اقشار مختلف مردم تبیین شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار