خبرهای داغ:

اهدای یک‌هزار و ۱۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان فارس

طی مراسمی و با حضور امام جمعه شیراز و دیگر مسئولان استانی یک‌هزار و ۱۱۰ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس اهداء شد.
کد خبر: ۹۶۰۹۸۹۳
|
۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در مراسم اهدای یک‌هزار 110 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس، اظهارداشت: چشم ما روشن است که مردم عزیز و خیرین عالی همت در استان فارس، مشوق مسئولان برای یک کار بزرگ یعنی تأمین جهیزیه هستند.

امام جمعه شیراز افزود: در سال گذشته، از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس، 5 هزار و 300 جهیزیه اهدا شده است و امیدواریم خداوند عنایتی کند که با تبلیغ و تشویق امسال تعداد جهیزیه‌های اهدایی بیشتر شود.

آیت‌الله دژکام ادامه داد: در هدف‌گذاری‌های کشوری یک قسمت قابل توجه، وابسته به جمعیت و رشد متناسب جمعیت است. مردم عموماً برای تشکیل زندگی مشترک مشکلاتی در باب تهیه جهیزیه دارند. البته طلبه‌ها با توکل به خدا با دست خالی شروع می‌کنند و بسیار معتقدند که خداوند روزی‌رسان است. این اعتقاد واقعی جامعه ماست.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه این هدیه کوچکی است که تقدیم زوج‌های جوان می‌شود، گفت: باید به خدا توکل داشته باشیم و اقدام به امر خیر کنیم چرا که خدا روزی‌رسان است.

آیت‌الله دژکام اظهار کرد: طبق اعلام رئیس کمیته امداد کشور، در یک سال‌ اخیر مردم فارس بیشتر از مردم تهران در این قضیه حمایت کردند و این باعث افتخار است. مردم فارس از امکانات ملی بهره زیادی ندارند چون استان فارس، یک استان برخوردار است اما همت این مردم در سطح ملی نمونه است.

وی با تاکید بر نقش تربیتی محرم و صفر، بیان کرد: در تقویم مناسبتی ما نگاه‌های تربیتی عمیقی وجود دارد. اگر محرم و صفر را نداشته باشیم از نظر فرهنگی یک شکست عمده خواهیم خورد.

آیت‌الله دژکام در ادامه سخنان خود تأکید کرد: ملت ایران طول انقلاب اسلامی همیشه ثابت کرده‌اند که بهترین تصمیم‌ها و حضور در صحنه را برای تثبیت اساس نظام جمهوری اسلامی می‌گیرند.

وی افزود: قطعاً انتخابات ریاست جمهوری روز هشتم تیرماه جاری هم از صحنه‌های مهم حماسه‌سازی ملت ایران خواهد بود.

مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس با اشاره به اهمیت توسعه فرهنگ و تسهیل‌گری امر مقدس ازدواج و تشکیل خانواده، گفت: آیین مهر مولا به منظور توزیع یک هزار و 110 سری جهیزیه برای زوج‌های جوان استان فارس برگزار شده است که مجموعه امداد امام خمینی (ره) استان، افتخار خدمت‌رسانی به آنها را دارد.

وی با بیان اینکه کالا‌های تهیه شده از برند‌های معتبر ایرانی است، افزود: منابع مورد نیاز از مشارکت خیرین و نیکوکاران گرانقدر هم استانی تأمین شده است. در این راستا 25 درصد از منابع از محل ظرفیت خیرین و 75 درصد از اعتبارات امداد امام تهیه شده است.

موصلی در خصوص هزینه این برنامه، تصریح کرد: در مجموع رقمی حدود 45 میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده است که امیدواریم با کمک خداوند بتوانیم در زمینه توسعه فرهنگ اصیل ازدواج و تسهیلگری این امر مقدس با استفاده از تمام ظرفیت‌های استان گام‌های موثری برداریم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها