با حضور جمعی از مسئولان؛

تفاهم‌نامه تکمیل مسکن ملی در ایلام منعقد شد

تفاهم‌نامه تکمیل زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن در استان ایلام با حضور نمایندگان وزارت نیرو بین معاونت عمرانی استانداری، شرکت توزیع نیروی برق و آب و فاضلاب استان منعقد و امضا شد.
کد خبر: ۹۶۱۱۱۷۰
|
۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۱

به گزارش خبرگزاری بسیج،سعید هژبری  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام روز چهارشنبه در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه، با بیان این که نهضت ملی مسکن یکی از یادگارهای دولت سیزدهم است، اظهار کرد: مسکن به‌عنوان یکی از نیازهای مهم جامعه، از اولویت‌های دولت سیزدهم بوده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام با اشاره به نیاز جامعه سرانه ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکن در سال، گفت: متأسفانه در دولت گذشته و به گفته مسئولان آن، توجه زیادی به ساخت مسکن نشد و این نیاز شدید به مسکن به دولت سیزدهم منتقل شد که طبق برآورد این دولت، ساخت چهار میلیون مسکن در طی چهار سال می‌تواند به این نیاز پاسخ دهد.

 هژبری ۴۰ تا ۵۰ درصد هزینه خانوار را هزینه مسکن دانست و گفت: علاوه بر ساخت مسکن برای خانه‌دارشدن مردم، مسکن یک پیشران اقتصادی است و بیش از ۴۵ رشته شغلی مستقیم و غیرمستقیم در آن فعال شده و ساخت مسکن عامل تحرک و توسعه جامعه است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام یادآور شد: مسکن پروژه‌ای است که دارای پیش‌نیازهایی است و مهم‌ترین آن تأمین زمین است و یکی از چالش‌های استان ایلام در پروژه نهضت ملی مسکن، کمبود زمین خصوصاً در شهر ایلام به‌واسطه وضعیت جغرافیایی و توپوگرافی استان بود.

 وی ادامه داد: دولت با تمام ظرفیت خود با مطالعه و نظارت مضاعف، زمین‌های دولتی در اختیار دستگاه‌های اجرایی را در اختیار مردم به‌صورت رایگان قرارداد که خدمات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، دستگاه‌های خدمت‌رسان آب و فاضلاب و شرکت توزیع برق در ساخت و پیشبرد پروژه نهضت ملی مسکن استان قابل‌تقدیر است.

 به‌موجب این تفاهم‌نامه مقرر شد عملیات زیربنایی برق‌رسانی پروژه‌های نهضت ملی مسکن توسط شرکت نیروی برق استان انجام و شرکت آب و فاضلاب نیز کلیه پروژه‌ها را به مناقصه گذاشته و هر چه سریع‌تر تکمیل کنند.

 همچنین مقرر شد هر یک از طرفین این تفاهم‌نامه نسبت به تعیین یک‌سوم از هزینه عملیات اجرایی پروژه‌ها در سال ۱۴۰۳ طبق مبالغ برآوردی و قراردادی پیوست این تفاهم‌نامه اقدام کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها