خبرهای داغ:

۲۰۰ آشپزخانه طبخ و توزیع غذای گرم در پویش اطعام حسینی (ع) فعال هستند

مدیر کل کمیته امداد خوزستان گفت: با افتتاح نخستین آشپزخانه طرح اطعام حسینی در استان، پویش اطعام و احسان حسینی در سراسر استان آغاز شد.
کد خبر: ۹۶۱۲۱۷۸
|
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵

جمال شیبه مدیر کل کمیته امداد خوزستان در آئین افتتاح نخستین آشپزخانه طرح اطعام حسینی که در مرکز نیکوکاری کوی علوی اهواز برگزار شد، گفت: در طول ماه محرم و صفر ۲۰۰ آشپزخانه طرح اطعام حسینی در شهرستان مختلف خوزستان با مشارکت مراکز نیکوکاری به بهره‌برداری می‌رسد.

او با تشریح برنامه‌های کمیته امداد در ایام محرم و صفر افزو : پویش اطعام و احسان حسینی با همکاری این نهاد و مراکز نیکوکاری و هیات های مذهبی از ابتدای محرم آغاز شده و تا پایان صفر ادامه دارد. 

به گفته آقای شیبه طبق برنامه‌ریزی و هدف گذاری انجام شده، تعداد آشپزخانه‌های فعال و همچنین طبخ غذا برای نیازمندان پیش‌بینی می‌شود با همکاری خیرین و نیکوکاران در ماه محرم و صفر نسبت به پارسال ۳۰ درصد افزایش پیدا کند. 

مدیرکل کمیته امداد خوزستان اضافه کرد: آشپزخانه‌های اطعام حسینی با همکاری کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، و مردم خیر در سطح استان اقدام به طبخ غذای گرم و توزیع بین نیازمندان خواهند کرد. 

این مقام مسئول یادآور شد: علاوه بر فعالیت آشپزخانه‌های اطعام حسینی در طول ماه محرم، حسینیه‌ها و مساجد نیز غذای گرم طبخ و بین عزاداران و نیازمندان توزیع می‌کنند. 

 پویش «اطعام و احسان حسینی» در قالب طبخ و توزیع غذای گرم و همچنین تهیه، بسته‌بندی و توزیع بسته‌های معیشتی میان نیازمندان و با استفاده از ظرفیت هیات های مذهبی، مراکز نیکوکاری و خیّران با هدف ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری از یکم محرم الحرام آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

مردم نیکوکار می‌توانند با شماره‌گیری #۸۸۷۷*۰۶۱* به صورت استانی، نذر خود را در پویش اطعام و احسان حسینی اهدا کنندوکمک‌های خود را به دست نیازمندان برسانند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها