سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۱۶۹۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷- ۱۹: ۰۸
آیت الله مصباح یزدی:
رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: اگر درمشکلات و تحریم ها امید و دل به بیگانگان دادیم که آنها تحریم ها را رفع خواهند کرد، گرفتار خواهیم شد.

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج،آیت الله مصباح یزدی عصر دیروز در دیدار مدیران، اساتید و طلاب مدارس عملیه شهید صدوقی فاز ۵ و امام موسی کاظم (ع) که در سالن اجتماعات مؤسسه امام خمینی (ره) قم برگزار شد گفت: راز این که خدا انسان را خلیفه خود در زمین قرار داد به دلیل اهمیت مسئله عبودیت و بندگی است و این خدا این ظرفیت را دراختیار بشر قرار داده که از طرفی به بالاترین مقام برسد.

عضو جامعه مدرسین حوزه افزود: همه شادیها، غمها، فداکاری‌ها و ... زمینه‌ای برای انتخاب افراد است که چه راهی را انتخاب کنند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: معتقدیم که انسان در معرض انواع آزمون‌های ریز و درشت قرار دارد تا معلوم شود که چه کسی در برابر بلا‌ها به سلامت عبور می‌کند.

ایشان عنوان کرد: اگر در این مسیر، راه درست را انتخاب کردیم به سلامت می‌رسیم. درخلافت الهی بودن این طور نیست که همه خلیفه خدا باشند، بلکه انتخاب راه با انسان است.

آیت الله مصباح یزدی گفت: معتقدیم خدا برای رسیدن انسان به بالاترین مقام‌ها ابزار‌هایی مانند عقل و وحی را در اختیارش گذاشته است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: برای رسیدن به مقامات عالیه نفسانی تنها دانستن و شناخت کافی نیست؛ چون کفار هم داشتند، ولی این افراد عامل مهم انگیزه را نداشتند. باید درکنار معرفت، انگیزه رفتاری و اختیاری را هم داشته باشیم.

ایشان عنوان کرد: هر کاری انسان شروع می‌کند، برای نفع بردن است و این نفع بردن برای رجاء و خوف است. وقتی خدا انبیاء را فرستاد با دو عامل خوف و رجاء به سمت مردم فرستاد.

آیت الله مصباح یزدی گفت: انسان هم نیازمند به معرفت، انگیزه و تربیت برای مسیر بهتر است. عقل داده تا از آن برد کند، نه این که کلاه برداری کند و سیاست‌های شیطانی را بکار بگیرد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: خدا در دوره‌ای از تاریخ همه را در یاری کردن دینش امتحان کرد، هر کس بندگی کرد بود و به وعده الهی ایمان داشت، از آزمون سربلند بیرون آمد.

ایشان عنوان کرد: امروز هم مردم را در آزمون دیگر برای یاری دین دعوت کرده و فرمود: برای یاری دین خدا، در عین حال که خود را مجهز می‌کنید، ولی به سلاح و نیروی خود تکیه نکنید، بلکه امید و توکل به خدا داشته باشید.

آیت الله مصباح یزدی گفت: در گرفتاری‌ها نباید به بیگانه دل بست، بلکه باید تکیه و توکل به خدا باشد. دراین صورت است که پیروز هستیم. اگر درمشکلات و تحریم‌ها امید و دل به بیگانگان دادیم که آن‌ها تحریم‌ها را رفع خواهند کرد، گرفتار خواهیم شد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: این فرصت در حال حاضر دراختیار ما است در طول تاریخ، شرایط رشد بشریت در هیچ شرایطی مانند این زمان نبود. از طرفی میراث همه انبیاء در اختیار ما است. اگر ما بودیم صدر اسلام و گرفتار مشکلات اقتصادی می‌شدیم، شکست می‌خوردیم. تاریخ درس عبرت برای همه است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: امام راحل یکی از اساتید در قم بود. بسیاری از مراجع فعلی شاگرد اساتید دیگر بودند، کسی امام راحل نمی‌را شناخت. زندگی شان به سختی می‌گذشت. مشکلاتی ایشان داشت که سایر اساتید نداشتند. به دلیل مباحث عرفانی و فلسفی ایشان، مخالف زیاد داشتند.

ایشان عنوان کرد: امام راحل به چه اعتمادی علیه بزرگترین ارتش خاورمیانه قیام کرد. تنها تکیه شان وظیفه شرعی، دینی و الهی بود.

آیت الله مصباح یزدی گفت: وقتی حاج مصطفی شهید شد، نزدیکان می‌ترسند چطور به امام راحل بگویند. آمدند روبروی ایشان نشستند و امام راحل گفتند «شهادت پسرم از الطاف خفیه الهی و مقدمه‌ای برای پیروزی است». کسی اشکی از ایشان ندید. این یعنی خلیفه الهی بودن.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) افزود: اگر انسان نسبت به وحی الهی، سیره نبوی و علوی و... کوتاهی کند، باید خیلی بیچاره و بدبخت باشد.
 
 
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: