سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۱۶۴۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸- ۳۴: ۰۹
سعید جلیلی:
عضو شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمن در عرصه نظامی دست‌هایش را بالا آورده است، اما همه ابزار دشمن ترساندن است، نترسیدن و نگران نشدن ذیل اسم الله رمز پیروزی است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ سعید جلیلی شب گذشته در یادواره شهدای مدافع حرم نیشابور در محل مسجد انصارالرضا (ع) خاطر نشان کرد: ولایت یعنی چیزی بین شما و خدا چیزی جز آنچه خدا می‌گوید حائل نشود.

وی خاطر نشان کرد: در ایران پدیده افتخار آمیز وجود دارد، امام خمینی (ره) در وصیت نامه خود شهادت می‌دهد که مردمی که در این کشور و دوره دیدم از مردم دوران پیامبر و حضرت امیر (ع) بهتر است.

عضو شورای عالی امنیت ملی افزود: ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد، ولی مردم پای کار انقلاب هستند، همه دشمن با تمام توان می‌آید که چهل سالگی انقلاب را نبیند، ولی با افتخار جشن چهل سالگی می‌گیریم و این افتخار ما است.

جلیلی بیان داشت: امروز دشمنان ما به این اذعان می‌کنند که مردم ایرن مردمی ویژه هستند، رئیس جمهور آمریکا می‌آید جلو همه رسانه‌ها می‌گوید که با مردم ایران مشکل دارم و این همان اعترافی است که دشمن آن را می‌گوید.

وی خاطر نشان کرد: دشمن می‌فهمد که این ملت با انقلاب خود چه عزت و استقلالی را برای خود آورده است، در کشور‌های دنیا مخالفان زیادی علیه آمریکا بوده اند، ولی قدرت آمریکا چگونه بودن آن‌ها را مشخص کرده است، در ایران مردم ملی شدن نفت می‌خواستند، آمریکا کودتا کرد و خواسته خود را برآورده کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همان منطق قدیمی استکبار که، چون زورم بیشتر است دیگر کشور‌ها باید حرف آمریکا را قبول کنند، اما امروز آمریکا با پدیده‌ای روبر می‌شوند که آن را درک نمی‌کنند، پدیده‌ای که اولین گزینه خود یعنی گزینه نظامی را آوردند، همه توان خود را علیه ایران می‌آورند، ولی نتوانستند به نتیجه برسد.

جلیلی اظهار داشت: در اسناد وجود دارد که ۲۸ میلیارد دلار رژیم سعودی در دفاع مقدس به صدام کمک کرد. صدام کجاست و ملت ما کجاست؟ همه این‌ها به واسطه لب بیک گفتن به کلمه لا اله الله است.

وی ادامه داد: ترامپ و اوباما مدام تکرار می‌کردند که ما قدرت مطلق جهان هستیم و اعلام کرده اند که در ۱۰۰ سال آینده باید رهبر جهان باشیم. آمریکا رسما می‌گوید که فشار حداکثری راهبرد مبارزه با ایران است در اینجا به حرفش عمل می‌کند.

عضو شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: چرا نتوانستند به خواسته خود یعنی ندیدن چهل سالگی انقلاب برسند؟ دشمن تمام زورش را میزند و ابزارش ترساندن است و دیگر کشور‌ها را می‌ترسانند، خیلی از این کشور‌ها که ادعای قدرت دارند به صراحت می‌گویند که از آمریکا می‌ترسند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: امروز کسی که رئیس جمهور آمریکا است گفته داعش را اوباما و کلینتون ساخته اند، اوباما روز ترک کاخ سفید بیانیه‌ای داد که طی پنج سال اخیر در موضوع سوریه نتوانستم پیروز شوم و جمهوری اسلامی در مقابل ما بود و نگذاشت.

جلیلی تاکید کرد: اگر تعالیم قرآن و ائمه را باور داریم، باید بدانیم که این موفقیت‌ها از چیست، همه ابزار دشمن ترساندن است، نترسیدن و نگران نشدن ذیل اسم الله رمز پیروزی است.

وی ادامه داد: این همان انگلیسی بود که امام خمینی (ره) گفت: وقتی کشتیهایشان راه می‌افتاد خیلی کشور‌ها سیاست هایشان عوض می‌کردند، همین انگلیس کشتی اش پس از خطا در خلیج فارس، متوقف می‌شود.

جلیلی ادامه داد: پهپاد آمریکا را بعد از تجاوز به تحریم هوایی ساقط می‌کنیم و هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و این از نترسیدن ما است، دشمن در محاسباتش نمی‌فهمید که چگونه دو هزار و ۳۰۰ شهید از نیشابور ایجاد می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان داشت: خاویر سولانا فرق مردم سالاری دینی با دموکراسی را پرسید و جواب دادم که در ایران خانواده‌ای چهار فرزندش شهید می‌شود و به آن افتخار می‌کند، ولی در کشور‌های شما با افزایش مالیات اعتراض می‌کند.

وی تصریح کرد: دشمن در عرصه نظامی دست هایش را بالا آورده است، هشت سال دفاع مقدس، هشت سال جنگ سوریه، جنگ‌های ۳۳، ۲۲ و ۱۱ روزه فسلطین را به یاد دارد و دیگر این اشتباه را تکرار نمی‌نند.

وی افزود: اسرائیل هر جنگی که راه می‌اندازد با شکست مواجه می‌شود و این به دلیل الگوی مقاومت ایران است که تکثیر شده است.

جلیلی خاطر نشان کرد: دشمن، چون مقاومت جانانه دیده است ۳۰ سال است که جرئت نمی‌کنند به ایران حمله کنند، چون تمام عرصه جنگ برایشان هزینه است پس امروز فشارش را اقتصادی وارد می‌کند.

عضو شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: دشمن می‌داند اگر همان نیرو و افتخارات دفاع مقدس به اقتصاد، کشاورزی و صنعت وارد شود دیگر نمی‌تواند جلو ایران را بگیرد، مقاومت و الگوی دفاع مقدس امروز شده است موشک بالستیک و دشمن است که معنای ساخت این موشک‌ها را می‌فهمد.

وی تاکید کرد: دشمن می‌خواست یک عدد سانترفیوژ نداشته باشیم، شهید شهریاری می‌دانست که اسمش در لیست سیاه سیا است، ولی نترسید. در ژنو ۲ به سوخت هسته‌ای با غنا ۲۰ درصد نیاز داشتیم و گفتیم خودمان می‌سازیم، آن‌ها تعجب کردند، ولی همین شهدای هسته‌ای که نترسیدند این سوخت را ساختند و در مذاکرات دور بعد با این سوخت وارد مذاکرات شدیم، شهید شهریاری سوخت ۲۰ درصد را ساخت و بعد شهیدش کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: می‌فهمند اگر این جوانان وارد عرصه اقتصاد شوند چه موفقیت‌هایی را به ارمغان خواهند آورد. دشمن می‌دانید اگر شجره طیبه شکل بگیرد چه اتفاق‌هایی خواهد افتاد.

وی بیان داشت: اگر کسی تحریم را بی اثر کرد معنایش این است که دیگر دشمن نمی‌تواند هیچ غلطی بکند، پتروشیمی ستاره خلیج فارس روزانه ۴۵ میلیون لیتر بزنین تولید می‌کند در حالی که دشمن ما را تحریم کرده است، بزرگترین پتروشیمی میعانات گازی جهان است و توانسته است تحریم‌ها را بی اثر کند.

جلیلی اظهار داشت: مردم فشار‌ها را می‌بینند، ولی می‌ایستند و در همان سال ۹۷، ۲۲ بهمن و روز قدسی بی سابقه برگزار می‌کنند، باید دست تک تک این مردم را بوسید.

وی درپایان بیان داشت: امروز نیروی که در هر جا کار می‌کند باید اقتضائات را ببینند، هر کسی باید در این جنگ اقتصادی برای خودش نقش مشخص و ایفا نماید، چون این ملت آینده بسیار درخشانی خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar