سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۹۴۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹- ۴۱: ۱۵
مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان همدان خبر داد
مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان همدان گفت: کتاب «تاریخ مطبوعات استان همدان» با معرفی نشریات استان، از زمان چاپ نخستین روزنامۀ همدان تا امروز، به عنوان بیست دومین اثر دانشنامه استان همدان چاپ شد.
چاپ کتاب «تاریخ مطبوعات همدان» در همدان به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان،   مصطفی قهرمانی ارشد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کتاب «تاریخ مطبوعات استان همدان» با معرفی نشریات استان، از زمان چاپ نخستین روزنامۀ همدان تا امروز، به عنوان بیست دومین اثر دانشنامه استان همدان چاپ شد.

وی با بیان اینکه در این کتاب هر یک از نشریاتی که در همدان مجوز گرفته یا در همدان انتشار یافته، معرفی کرده است، گفت: روزنامۀ «عدل مظفری» نخستین نشریۀ استان بود و در سال ۱۳۲۴ ه‍. ق. در عصر مشروطه چاپ و منتشر می‌شدکه نویسنده کوشیده است با استفاده از اسناد، تاریخ اخذ مجوز و انتشار، نشریات را ذکر کند.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری استان همدان کتاب را دارای سه فصل دانست و تصریح کرد: فصل نخست کتاب به پیشینه نشریات کشور و استان و همچنین نقش مطبوعات محلی در توسعۀ جامعه اختصاص دارد؛ فصل دوم نیز به تاریخ چاپ همدان به عنوان زمینه ساز گسترش نشریات پرداخته است و فصل سوم در سه بخش، نشریات استان همدان را در سه بازۀ زمانی قاجار و مشروطه، پهلوی، انقلاب اسلامی معرفی کرده است.

وی بابیان اینکه مجموع نشریات معرفی‌شده در کتاب  ۲۴۸ عنوان است که به تفکیک، ۱۶ نشریه به دورۀ قاجار، ۵۱ نشریه به عصر پهلوی و ۱۸۱ نشریه به دورۀ انقلاب اسلامی تعلق دارد، افزود: نویسنده در پایان کتاب، سالشمار و رویداد‌های مطبوعات استان همدان را فراهم کرده است و سپس بخشی را به نمایه‌ی ادواری نشریات اختصاص داده است و  تصاویر برخی نشریات نیز از عصر مشروطه تا امروز در پایان کتاب ضمیمه شده است.

گفتنی است؛ کتاب «تاریخ مطبوعات استان همدان» نوشته  مجید فروتن در ۱۱۰۰ نسخه و در ۲۶۰ صفحه از مجموعه دانشنامه استان همدان به همت حوزه هنری این استان به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

 

 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar