سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۱۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹- ۳۰: ۱۲
واگذاری آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) به بخش خصوصی یکی از گلایه‌های مردم درگز است چرا که به نظر می‌رسد این نوع واگذاری بیشتر از اینکه برای مردم نفع داشته باشد، به سود شرکت بهره‌بردار است.
به گزارش خبرگزاری بسیج از خراسان رضوی؛ هفته گذشته یک سری تغییرات مدیریتی در بدنه شبکه بهداشت و درمان شهرستان درگز اتفاق افتاد که این تحولات در سکوت کامل رسانه‌ای و بدون اطلاع خبرنگاران شهرستان ایجاد شد. دکتر سینا شیرزاد که یکی از متخصصان چشم پزشکی است به عنوان سرپرست بیمارستان درگز انتخاب شد و دکتر رامین رضوی پناه سرپرست مرکز بهداشت این شهرستان شد.

مسئولین شهرستان و رئیس مرکز بهداشت استان که این عزل و نصب را انجام دادند باید پاسخگو باشند چگونه در سیستم مدیریتی که مدام در آن دم از شایسته سالاری می‌زنند، مدیری ترفیع می‌گیرد که بیشترین حجم انتقادات و گلایه‌های مردمی را در زمان مدیریت خود داشته است؟ متاسفانه بسیاری از این مطالبات و گلایه ها، برحق بوده اند!

بحث واگذاری و اجاره آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) به بخش خصوصی یکی از گلایه‌ها و انتقاد‌های مردم درگز است چرا که به نظر می‌رسد این نوع واگذاری بیشتر از اینکه برای مردم نفع داشته باشد، به سود شرکت بهره برداری است که آزمایشگاه را اجاره کرده است.

مسئولین، هدف از این واگذاری را ارائه خدمات با کیفیت‌تر به مردم دانسته بودند، اما شنیده‌ها حاکی از این است که به موجب این واگذاری، از این به بعد تعرفه آزمایش برای بیماران سرپایی به صورت آزاد محاسبه می‌شود و فقط بیماران بستری می‌توانند از تعرفه دولتی استفاده کنند

بماند که معمولا واگذاری خدمات در سامانه مزایده‌ها و مناقصات سایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت بهره برداری عموم شرکت‌های خدماتی به ثبت می‌رسد، اما بررسی‌های خبرنگار ما حکایت از این دارد که در این خصوص هیچ اطلاعیه مزایده و مناقصه‌ای در سایت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ثبت نرسیده است.

آیا در شرایطی که مردم با مشکلات فراوان اقتصادی دست و پنجه نرم کرده و عملا توان تهیه بسیاری از نیاز‌های اولیه خود را ندارند، صحیح است که مسئولین هزینه‌های بیشتری را برای دریافت خدمات پزشکی و درمانی به مردم تحمیل کنند؟

البته گمانه زنی‌هایی هم در خصوص مبلغ ناچیز وثیقه و اجاره‌ای که برای تجهیزات چند میلیاردی آزمایشگاه گرفته شده وجود دارد که امیدواریم مسئولین به صورت شفاف این موضوع را یا تایید کرده یا در رد آن مدارکی را ارائه کنند.

ضمن اینکه در سامانه مناقصه و مزایده‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد تمام واگذاری‌ها به صورت یک ساله صورت گرفته است، سوال اینجاست چرا آزمایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره) درگز باید از این مساله مستثنی بوده و به صورت سه ساله در اختیار پیمانکار قرار بگیرد؟

آقایان مسئول در شبکه بهداشت و درمان درگز چه خبر است؟ از مدیران درگز بالاخص نماینده شهرستان که اتفاقا عضوی از کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بوده و داعیه دار مطالبه گری مشکلات مردم هستند انتظار داریم به این قضیه ورود جدی داشته و مطالب ذکر شده را برای دریافت پاسخی روشن و شفاف از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مشهد مورد پیگیری قرار دهند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar