سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۲۵۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹- ۴۷: ۱۸
رئیس اداره صمت درگز:
رئیس اداره صمت درگز گفت: هیچ یک از اصناف حق افزایش خودسرانه قیمت کالا و خدمات را نداشته و انتظار داریم کاسبان شهر جوانب حق و انصاف را رعایت کنند.
سعید ایمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان رضوی؛ ضمن ارائه پاسخ به سوالات و گلایه‌های مکرر مردمی در خصوص افزایش خودسرانه نرخ شیرینی در درگز اظهار کرد: نرخنامه قنادان در مرداد ماه سال جاری با توجه به فرایند قانونی ابلاغ شد، اما از آن زمان تاکنون مواد اولیه از جمله آرد و روغن و شکر افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: در همین راستا از اتحادیه صنفی مربوطه خواسته ایم که در کمیته نرخ گذاری آنالیزی انجام داده و نرخ واقعی بر مبنای هزینه‌های صورت گرفته را ارائه کنند تا نه فروشنده ضرر کند و نه احجافی در حق مصرف کننده شود.

رئیس اداره صمت درگز تشریح کرد: معمولا برای صنف صنعت از جمله قنادان مواد اولیه سهمیه‌ای تخصیص داده می‌شود که ما در چند مرحله روغن و شکر را به تناسب تولید و مصرف بین قنادان توزیع کردیم، اما به سهمیه شکر فعلی با توجه به اینکه سابق بر این قیمت ۷ هزار تومانی داشته و اکنون قیمت آن بالاتر از ۱۱ هزار تومان است استقبالی صورت نمی‌گیرد.

ایمانی خاطرنشان کرد: هیچ یک از اصناف حق افزایش خودسرانه قیمت کالا و خدمات را نداشته و انتظار داریم کاسبان شهر جوانب حق و انصاف را رعایت کنند، از مردم هم خواستار این هستیم که به عنوان بهترین ناظر، کمک حال ما بوده و هر گونه تخلف از قوانین و مواردی همچون گرانفروشی، کم فروشی و ... را به بازرسی این اداره گزارش کنند.

مهرداد حسینی یکی از شهروندان درگزی در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن ابراز گلایه از تفاوت قیمت مندرج بر روی نرخنامه مصوب با قیمت ارائه شده توسط برخی فروشندگان گفت: اگر قیمت شیرینی‌های درگز را با شهر‌های همجوار مثل قوچان مقایسه کنید خواهید دید حتی شیرینی فروشی‌های بزرگ و معتبر آن شهر‌ها شیرینی را بر اساس نرخنامه مصوب ارائه می‌کنند که بعضی خیلی ارزان‌تر از درگز است.

وی افزود:، اما متاسفانه در شهر ما با وجود نرخنامه مصوب، برخی فروشندگان به بهانه گران شدن مواد اولیه قنادی، شیرینی را با هر قیمتی که دوست داشته باشند به مردم ارائه می‌کنند؛ باید شیرینی فروشی‌های درگز جانب انصاف را رعایت کرده و برابر همان نرخنامه مصوب، محصولات خود را به فروش برسانند.

سید حامد خوانساری از دیگر شهروندان درگزی به خبرنگار ما گفت: طبق نرخنامه مصوب شیرینی خامه‌ای باید به قیمت کیلویی ۲۰ هزار تومان فروخته شود، اما برخی شیرینی فروشی‌ها ۳۰ هزار تومان و برخی دیگر که به قول خود، خامه طبیعی و درجه یک مصرف می‌کنند تا نزدیک به ۴۰ هزار تومان هم محصولات خود را ارائه می‌کنند و گویا هیچ نظارتی بر روی قیمت‌ها وجود ندارد.

وی افزود: خوب است که یک نظارت جدی و تنظیم قیمت مجدد اتفاق بیفتد تا افراد به خود اجازه ندهند به بهانه گران شدن کالا‌ها و خدمات، قیمت‌ها را بالاتر از مبلغ مصوب ارائه کنند.

این همشهری درگزی تاکید کرد: صرف جریمه کردن صنف متخلف هم شاید آنچنان دردی را دوا نکند، چون مبلغ جریمه به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و ادامه روال گران فروشی توسط صنف متخلف، باعث می‌شود فقط هزینه اضافی از جیب مردم خارج شود.

سعید ایمانی رئیس اداره صمت درگز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: نرخنامه قنادان در مرداد ماه سال جاری با توجه به فرایند قانونی ابلاغ شد، اما از آن زمان تاکنون مواد اولیه از جمله آرد و روغن و شکر افزایش قیمت داشته است. در همین راستا از اتحادیه صنفی مربوطه خواسته ایم که در کمیته نرخ گذاری آنالیزی انجام داده و نرخ واقعی بر مبنای هزینه‌های صورت گرفته را ارائه کنند تا نه فروشنده ضرر کند و نه احجافی در حق مصرف کننده شود.

وی افزود: معمولا برای صنف صنعت از جمله قنادان مواد اولیه سهمیه‌ای تخصیص داده می‌شود که ما در چند مرحله روغن و شکر را به تناسب تولید و مصرف بین قنادان توزیع کردیم، اما به سهمیه شکر فعلی با توجه به اینکه سابق بر این قیمت ۷ هزار تومانی داشته و اکنون قیمت آن بالاتر از ۱۱ هزار تومان است استقبالی صورت نمی‌گیرد.

رئیس اداره صمت درگز خاطرنشان کرد: از اصناف عزیزی که به مردم خدمات ارائه می‌کنند انتظار داریم جوانب حق و انصاف را رعایت کنند، از مردم هم خواستار این هستیم که به عنوان بهترین ناظر، کمک حال ما بوده و هر گونه تخلف از قوانین و مواردی همچون گرانفروشی، کم فروشی و ... را به بازرسی این اداره گزارش کنند.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: