سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۱۸۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰- ۲۹: ۰۹
درپی تعطیلی مراکز مراجعه تزریق واکسن در فرانسه
تقریبا در اروپا روزی نیست که اخبار مربوط به فوت ده‌ها نفر براثر تزریق واکسن آسترازنکا منتشر نشود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، تقریبا در اروپا روزی نیست که اخبار مربوط به فوت ده‌ها نفر براثر تزریق واکسن آسترازنکا منتشر نشود.

اینگونه اخبار و پیامد‌های ناگوار آن، میزان اعتماد مردم اروپا به واکسن انگلیسی آسترازنکا را بیش از پیش کاهش داده است تا جایی که اکثر مراکز واکسیناسیون در مناطق شمالی فرانسه به علت خودداری مردم از مراجعه برای تزریق آسترازنکا، خالی و به صورت تعطیل درآمده است.

در این شرایط دولت فرانسه با تبلیغات گسترده و به کارگیری استادیوم‌ها و سالن‌های ورزشی قصد دارد میزان واکسیناسیون را به ۴۰۰ هزار مورد در روز برساند که بیشتر با واکسن آسترازنکا صورت می‌گیرد. اما مشکل اساسی عدم اعتماد عمومی به این واکسن و دولت فرانسه است.

در این راستا وزرای کابینه با حضور در مراکز واکسیناسیون، مردم را به واکسینه شدن با آسترازنکا تشویق می‌کنند بدون آنکه خودشان از این واکسن استفاده کنند.

از سوی دیگر روند کند واکسیناسیون در فرانسه و اروپا انتقادات زیادی را برانگیخته است. سازمان بهداشت جهانی کندی حیرت آور واکسیناسیون در اتحادیه اروپا را غیرقابل قبول توصیف کرده است.


براساس آمار منتشر شده؛ فرانسه پس از گذشت یکصد روز از آغاز واکسیناسیون تنها توانسته حدود سه میلیون نفر را دو دوز کامل واکسن بزند. در حال حاضر فرانسه به لحاظ واکسیناسیون در مکان ۵۱ جهانی و پایین‌تر از شیلی و تونس قرار دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar