سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۳۳۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰- ۱۱: ۱۹
رئیس اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان سرخه گفت: رمضان یکی از برترین ماه ها نزد خداوند متعال است و روزه داران می توانند از رحمت و غفران خداوند برخوردار شوند.

در روزهای پایانی ماه پر برکت شعبان، حجت الاسلام و المسلمین مهدی محمدی وند در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در سرخه اظهار کرد: شعبان ماهی که پیامبر اکرم (ص) دربارۀ آن فرمود: «ماه شعبان، «شعبان» نامیده شد؛ زیرا روزی‌های مؤمنان در این ماه قسمت می‌شود.» این ماه از آن جهت حائز اهمیت است که فرصتی روحی و معنوی جهت آمادگی برای ورود به باارزش‌ترین ماه سال یعنی ماه مبارک رمضان فراهم می‌کند. ماه شعبان بعنوان دروازه ورود به ماه پر خیر و برکت رمضان است.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) در خطبه‌ای در توصیف ماه مبارک رمضان فرمودند:‌ ای مردم ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی کرده است. ماهی که نزد خدا برترین ماه‌هاست و روزهایش بهترین روزها و شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعت‌هایش بهترین ساعت‌هاست، لذا می‌توان دریافت که رمضان ماه خداست و از خصوصیات آن برکت مغفرت است، تنها ماهی است که اگر یک آیه از قرآن در آن بخوانید گویی کل قرآن را خوانده اید، ثواب ذکر و تسبیح آن بسیار است حتی نفس کشیدن و خوابیدن در این ماه فضیلت و ثواب برای مومنان و روزه داران دارد. لذا شایسته است برای وارد شدن به این ماه به استقبال آن برویم و خود را آماده بخشش و رحمت خداوند کنیم.

هادی سیاسی بسیج در شهرستان سرخه افزود: روزه به عنوان یکی از اعمال پر فضیلت محسوب می‌شود، اما جایگاه و ارزش این عمل بزرگ در ماه رمضان بسیار زیاد است. امام صادق (ع) در این مورد فرمودند: روزه سپری در برابر آفات دنیا و عذاب آخرت بوده که فضیلت بسیار دارد.

محمدی وند افزود: پیامبراکرم (ص) در خطبه خود علاوه بر تاکید پیرامون روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان، اعمال دیگری را مطرح کردند که چنانچه به جا آورده شود می‌تواند فضیلت و ارزش فراوانی داشته باشد، اعمالی مانند بیدار شدن در سحرگاه حتی به اندازه خوردن یک جرعه آب همچنین ختم قرآن که باید بر آن توجه لازم را داشت.

وی در ادامه اضافه کرد: روزه عملی ارزشمند است که در ماه شعبان و ماه رمضان مورد تاکید قرار گرفته البته به جا آوردن روزه در ماه رمضان چنانچه با آداب خاص برگزار شود پاداش فراوانی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نزدیک شدن بندگان به رحمت خداوند، دوری از خطا و حتی آمرزش والدین، پاکسازی بدن از حرام‌هایی که در بدن روییده، آسان جان دادن به وقت مرگ، دوری از خستگی تشنگی و گرسنگی در قیامت، بخشش آزادی از آتش جهنم و استفاده از میوه‌های بهشتی اشاره کرد.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان سرخه با اشاره به اینکه در کتاب اصول کافی، حدیثی نقل شده که در آن تنها گرفتن روزه، تحمل گرسنگی و تشنگی را عامل ثواب و پذیرش عمل نیکو ندانسته بلکه گرفتن ‌روزه و پذیرش اعمال نیکو و بخشش گناهان را منوط به اجرای چند دستورالعمل دانسته است، گفت: در این روایت نقل شده پیامبر اکرم (ص) به جابربن انصاری پیرامون ارزش و نحوه گرفتن روزه بیان کردند؛‌ ای جابر هر کسی پنج عمل را در ماه رمضان انجام دهد می‌تواند از همه گناهانش پاک شود، گرفتن روزه، اختصاص ساعاتی از شب‌های ماه مبارک رمضان به عبادت، داشتن عفت شکم یعنی دوری از خوردن مال حرام و نجس، پاکدامنی و در انتها نگاه داشتن زبان از دروغ، تهمت و زخم زبان؛ جابر بعد از شنیدن این نکات خطاب به پیامبر اکرم (ص) گفت چه حدیث خوب و ارزشمندی است، پیامبر اکرم (ص) ادامه دادند ای جابر درست است که شرط ‌های بیان شده خوب و ارزشمند هستند، اما اجرای آن‌ها بسیار سخت است.

محمدی وند تاکید کرد: گرفتن روزه برای آماده شدن و ورود به ماه مبارک رمضان بسیار مهم است و ثواب بسیار دارد و سبب می‌شود تا بتوانیم از بسیاری از گناهان فارغ شویم. بنابراین همواره باید این مهم را در نظر داشته باشیم که به جا آوردن درست و صحیح اعمال بسیار مهم است؛ لذا پیشواز رفتن نیز به اجرای درست اعمال کمک فراوانی می‌کند در عین حال باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که همانند دانش‌آموزانی که در ابتدای سال به مدرسه می‌روند و توسط یک معلم و دروس مشترکی، آموختن را تجربه می‌کنند، در انتهای سال نتایج یکسانی را نمی‌گیرند و برخی از آنان قبول می‌شوند و برخی دیگر از این امتحان مردود می‌شوند.

وی عنوان کرد: ماه مبارک رمضان و شعبان ماه‌های ارزشمندی بوده که در آن دعاها به استجابت می‌رسد خصوصاً در شب قدر البته برخی از اعمال هستند که حتی در شب قدر نیز مانعی بزرگ برای استجابت دعا می‌شوند گناهانی همانند قهر و کدورت و یا دل شکسته پدر و مادر و یا قطع رحم لذا از هم اکنون باید به فکر شب‌های قدر بود و برای این منظور زمینه را فراهم کرد تا چنانچه قهر و کدورتی وجود دارد برطرف شود این عمل خود نوعی پیشواز برای ماه رمضان محسوب می‌شود.

  هادی سیاسی بسیج در شهرستان سرخه خاطرنشان کرد: شب زنده داری و پرداختن به عبادت در این شب‌ها که به خاطر بیماری کرونا مجبور به خانه نشینی شده و زمان بیشتری را در اختیار داریم فرصتی مغتنم است و می‌توان با تلاوت قرآن و خواندن دعای ابوحمزه حتی به میزان کم ثواب بسیاری را به دست آوریم و توشه آخرت را جمع کنیم، در این شب‌ها حتی مطالعه مفید نیز نوعی عبادت محسوب می‌شود بسیاری از کتاب‌های بزرگ و تفسیرهای قرآن در شب قدر نوشته شده این امر نشان می‌دهد که مطالعه نیز می‌تواند عبادتی ارزشمند باشد، زیرا تحقیق در مورد قرآن و دستیابی به یقین پیرامون خداوند کاری بسیار ارزشمند است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
خبرهای مرتبط
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar