سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۴۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰- ۳۷: ۲۱
یادداشــــت :
یادداشــــت - حلقه مفقــــوده مناظــــرات

حلقه مفقــــوده مناظــــرات

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، یادداشت - بانهایت تاسف، سیاه‌نمایی بیش از حد از وضعیت کشور چنان سایه سنگینی بر مناظرات و مصاحبه‌های کاندیداها انداخته که هر بیننده و شنونده این برنامه‌ها احساس می‌کند که رئیس جمهور آینده قرار است یک ویرانه را تحویل بگیرد این در حالی است که بنا به اذعان تحلیلگران سیاسی بین المللی ،ایران در حال تبدیل شدن به یکی از قدرت‌های آتی دنیاست. عمده مشکل فعلی کشور ما مسئله اقتصادی است که متاثر از عوامل بیرونی و درونی است عوامل بیرونی که عمدتاً در قالب تحریم‌های ظالمانه مطرح می‌شود بنا به اذعان هر هفت کاندیدا، حداکثر ۵۰ درصد در شرایط فعلی اقتصادی اثرگذار است؛ مابقی مربوط به عوامل درونی یا همان سوء مدیریت است که بنا به تعبیر مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در صورت رفع مشکل درونی عوامل بیرونی بی اثر یا کم اثر خواهد بود. البته حق مردم بزرگوار و بی نظیر ایران بیش از اینهاست ولی با کمی انصاف می‌توان دریافت که نظام جمهوری اسلامی ایران خدمات ارزنده‌ای با این شرایط تحریم شدید اقتصادی برای این ملت شریف انجام داده است. قبل از انقلاب جمعیت ایران ۳۰ میلیون نفر و فروش روزانه نفت ۶ میلیون بشکه از قرار هر بشکه ۳۴ دلار بود اما انصافاً سهم مردم ایران از این ثروت هنگفت چقدر بود با یک حساب سرانگشتی سهم هر ایرانی ماهانه ۲۰۴ دلار و به نرخ امروز ماهانه حدود ۵ میلیون تومان و سهم یک خانواده ۴ نفره ماهانه ۲۰ میلیون تومان می‌شد؛ سهم مردم فقیر وبیچاره از این ثروت هنگفت چقدر بود؟ اما هم اکنون با جمعیت بالغ بر ۸۵ میلیون نفر ،روزانه به طور میانگین یک میلیون و از قرار هر بشکه ۷۰ دلار فروش نفت داریم که سهم هر نفر ماهانه حدود ۲۶ دلار و به ریال حدود ۶۵۶ هزار تومان میباشد تازه با توجه به تحریم بانک مرکزی در سوئیفت امکان دریافت وجه آن نیز وجود ندارد؛ اما آیا خدمات ارائه شده به مردم قابل قیاس با قبل از انقلاب است شاید این موضوع در ذهن خواننده خطور نماید که اگر رژیم قبل از انقلاب هم بود این کارها را انجام می‌داد ولی با یک مقایسه وضعیت کشور در آن دوران با کشورهای همسایه و منطقه می توان این تفاوت را دریافت. شهرها و حتی روستاهای کشور همسایه ما (شوروی سابق) برخوردار از گاز و غیره بوده و تازه گاز مورد نیاز خود را از ایران و از طریق آستارا دریافت می‌نمود اما نه تنها روستاهای ما بلکه شهرها حتی شهرهای بزرگ ما از این نعمت برخوردار نبودند و هزاران موارد دیگر. اما به حول و قوه الهی با وجود این فشار حداکثری اقتصادی، هم اکنون تمام شهرها و اکثر روستاهای ما از نعمت برق، گاز، تلفن ،آب آشامیدنی،امکانات آموزشی، جاده مناسب و حتی اینترنت برخوردارند. شاخص توسعه انسانی در ایران که یک شاخص بین المللی بوده و توسط سازمان ملل با لحاظ نمودن مولفه‌های امید به زندگی، برخورداری از امکانات مناسب رفاهی، بهداشتی ، آموزشی و غیره تهیه می‌شود ۱.۵ بوده و متوسط شاخص جهانی ۶۷صدم می باشد یعنی بیش از دو برابر شاخص جهانی. بله کشور ما هم مثل تمام کشورها حتی ابرقدرت‌ها، مسائل و مشکلاتی دارد ولی نباید کل خدمات و دستاوردهای کشور را نادیده گرفته وبه سیاه‌نمایی محض پرداخت.


لذا به نظر می رسد دستاوردهای نظام که حاصل خون حدود ۲۰۰ هزار شهید والامقام و۱میلیون ایثارگر و تلاش زحمت‌کشان دلسوز می‌باشد حلقه مفقوده این مناظرات بوده و ایکاش کاندیداهای محترم در کنار طرح مشکلات و نواقص، قسمتی از دستاوردهای نظام را هم بیان و راهکارهایشان را در جهت تقویت دستاوردها و رفع مشکلات بیان می‌کردند تا مدیون شهدا و زحمت‌کشان صدیق نظام قرار نمی‌گرفتند.


به امید سرافرازی ملت شریف ایران

یادداشت محسن پناهیان

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar