همدان- امام جمعه همدان گفت: راه تحقق عدالت در جمهوری اسلامی، طراحی الگوی پیشرفت اسلامی و ایرانی است که رهبر معظم انقلاب بار‌ها این مسئله را مطرح کرده است.
کد خبر: ۹۳۷۹۱۰۵
|
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۷
راه تحقق عدالت در جمهوری اسلامی طراحی الگوی پیشرفت اسلامی و ایرانی استبه گزارش خبرگزاری بسیج، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی در مراسم تجلیل از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس در عرصه کار و تولید که در سالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با حضور مسئولین استانی، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران برگزار شد، ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی و رحلت پیغمبر بزرگوار اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: ما وقتی آموزه‌های قرآنی را نگاه می‌کنیم یکی از مطالبی که از قرآن می‌شود دریافت کرد این است که همیشه تحقق آرمان‌های الهی با موانع روبرو است.

وی با بیان اینکه انبیاء الهی وقتی آمدند بنا گذاشتند آرمان‌های الهی و آرمان‌های انسانی را در جامعه محقق کنند و با موانع فراوانی مواجه شدند، افزود: هیچ‌گاه در جامعه ارزش‌ها، آرمان‌ها، هنجار‌های الهی و انسانی و فضیلت‌های بشری به سادگی محقق نشده است.

امام جمعه همدان ابراز داشت: انقلاب اسلامی وقتی شکل گرفت شعارش تحقق یک‌سری از آرمان‌ها بود و تحقق این اهداف و آرمان‌ها طبیعتا موانع دارد که مقابله می‌کنند و نمی‌گذارند این اهداف در جامعه محقق شود، بنابراین لازمه تحقق آن پیشرفت، توسعه و عدالت این است که در جامعه امنیت وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر جامعه‌ای ناامن باشد هیچ‌گاه به پیشرفت بشری دست پیدا نمی‌کنیم؛ اگر جامعه کارگری ما بخواهد در تولید ثروت ورود پیدا کند وقتی که جامعه امن باشد می‌تواند این کار را انجام دهد.

شعبانی اضافه کرد: کشور‌های ناامن همچون افغانستان از لحاظ اقتصادی رشد نمی‌کنند؛ امنیت است که بستر رشد، توسعه و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند، این امنیت و آرمان‌های بلند نظام اسلامی به نام «تحقق عدالت» نیازمند این است که در جامعه امنیت وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه برای تحقق آرمان‌ها نیاز به عدالت نیاز است و در سرزمین ناامن چیزی نمی‌توان کاشت، گفت: امنیت بدون مبارزه و جهاد محقق نمی‌شود، اگر جامعه‌ای بخواهد به امنیت دست پیدا کند نیاز به امثال شهید «سلیمانی» ها، دفاع مقدس و جوانانی دارد که بتوانند این بستر را برای رشد و ارتقاء جامعه فراهم کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: به طور قطع اقتصادی که امروز با آن مواجه هستیم با اقتصاد دهه ۷۰ متفاوت است، این بستر را شهدای ما فراهم کردند و این شهدا هستند که بستر امنیت را در کشور فراهم کردند که بشود سرمایه‌گذاری کرد و کار تولیدی انجام داد.

وی افزود: شهدا، مبارزین، مجاهدین و ایثارگران ما جوانی خود را گذاشتند تا این کشور تبدیل به یک سرزمین امن شود و به رشد اقتصادی برسد و ثمره دهد.

شعبانی موثقی با بیان اینکه شهدا بستر را فراهم کردند تا توسعه اقتصادی اتفاق بیفتد، گفت: اقتصاد آمریکا که ۲۳ درصد برابر اقتصاد متوسط دنیا است فقط دست ۴ درصد از افراد است یعنی توسعه و پیشرفت در ظاهر هست، اما عدالت نیست؛ عدالت وقتی است که ثروت به صورت عدالت محور توزیع شود.

وی افزود: مبارزه و جهاد ما مبتنی بر نرم‌افزار الگوی ایرانی و اسلامی بود، ما با قواعد خودمان جنگیدیم جوانان ما فنون جنگی را خودشان ابداع کردند، ما یک نرم افزار بومی اسلامی در دوران دفاع مقدس طراحی کردیم و ضوابط طراحی کردیم، جوانان ما با آن ضوابط به جنگ با دشمن رفتند.

نماینده، ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: بعد از سال ۷۰ وقتی وارد عرصه اقتصادی شدیم، الگوی ما الگوی غربی شد ما تابع محض توسعه بانک جهانی و صندوق بین المللی پول هستیم بنابراین آن اقتصاد با این آرمان‌ها جواب نمی‌دهد.

وی ابراز داشت:  امروز احساس رفاه و عدالت ما کمتر است و احساس می‌کنیم که یک جای کار می‌لنگد چرا که الگویی که با آن جنگیدیم و الگویی که جوانان، رزمندگان و ایثارگران ما با آن برای مبارزه با دشمن بعثی و ابرقدرت‌ها رفتند متفاوت بود در حالی که در عرصه اقتصادی تابع الگو‌های غربی شدیم.

وی بیان کرد: راه تحقق عدالت در جمهوری اسلامی با هویت اسلامی با این نرم‌افزار‌ها و آرمان‌هایی که دارد، طراحی الگوی پیشرفت اسلامی و ایرانی است که رهبر معظم انقلاب بار‌ها این مسئله را مطرح کرده است؛ جمهوری اسلامی به طور قطع می‌تواند در عرصه اقتصادی به عدالت دست پیدا کند.

در پایان این مراسم از ۱۰ نفر از ایثارگران کار و تولید در استان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار