مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با اشاره به عملیاتی شدن اتصال استان به شبکه ریلی گفت: ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در سال جاری در نظر گرفته شده است.
کد خبر: ۹۳۸۲۱۶۳
|
۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۹

به گزارش خبرگزاری بسیج،عبدالله بهادری با بیان اینکه یکی از مهمترین پروژه‌های حوزه راه استان پروژه راه آهن اتصال ایلام به شبکه ریلی عملیاتی شداست اظهار داشت: این پروژه با توجه به اهمیت و ضرورتی که برای احداث آن وجود دارد از سال ۹۱ استارت خورد، اما به دلایل محدودیت‌های اعتباری، این پروژه تا ابتدای سال جاری متوقف بوده است.

وی افزود: در سال جاری از اعتبارات پیوست قانون حدود ۷۰ میلیارد تومان، از اعتبارات متوازن حدود ۱۰۰ میلیارد تومان و اعتبارات مناطق کمتر توسعه یافته حدود ۱۹ میلیارد تومان و در مجموع نزدیک ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در سال جاری در نظر گرفته شده است.

بهادری یادآور شد: خوشبختانه پیمانکار این پروژه انتخاب شده و طول مسیری که در مرحله اول مورد اجرا قرار می‌گیرد ۸۰ کیلومتراست (ازشهرستان اسلام آبادغرب استان کرمانشاه تا شهرستان چوار استان ایلام) که ۱۷ کیلومتر آن قرارداد منعقد شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تاکید کرد: مبلغ قرارداد این پروژه حدود ۱۶۰ میلیارد تومان می‌باشد و قریب به سه ماه است که عملیات اجرایی این پروژه از سمت اسلام آباد به ایلام آغاز شده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها