نهاوند-امام جمعه نهاوند گفت: امروز وظیفه دولت و ملت تلاش در راستای خودکفایی در همه عرصه‌ها است و اولویت اول را باید رونق معیشت مردم قرار داد که این کار با افزایش تولید میسر خواهد شد.
کد خبر: ۹۳۹۰۸۸۵
|
۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند بیان کرد: صبر و مقاومت مردم در دوان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و در فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ بسیار مهم و اثرگذار بود و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرد.

وی اظهار داشت: در هیچ زمینه‌ای نباید وابستگی به دشمن داشته باشیم و این آموزه دین ما است و در مسائل نظامی و اقتصادی باید خودکفا باشیم و روی پای خود بایستیم.

امام جمعه نهاوند افزود: امروز وظیفه دولت و ملت تلاش در راستای خودکفایی در همه عرصه‌ها است و اولویت اول را باید رونق معیشت مردم قرار داد که این کار با افزایش تولید میسر خواهد شد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به نقشه‌های دشمنان برای ملت‌های مسلمان اشاره کرد و گفت: مثلث شوم غربی، عبری و عربی منشأ همه جنگ‌ها و خونریزی‌ها در منطقه است و اینها توانستند جنگ‌هایی در منطقه به راه بيندازند که جنگ تحمیلی و فتنه داعش و به جان هم انداختن کشورهای مسلمان نمونه‌ای از این طراحی ها است و باید مواظب نقشه‌های آنها باشیم.

مغیثی با اشاره به شروع دور جدید مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: آمریکا و غربی‌ها هستند که در بحث هسته‌ای باید به تعهدات خود عمل کنند چون کشور ما به تعهدات عمل کرد و آنها خیانت کردند و ایران باید از آنها مطالبه کند و این خواست رهبر انقلاب، مردم و دولت است.

وی بیان کرد: معیشت مردم در گرو رونق و تقویت تولید داخلی و مبارزه با فساد و مفسدین، جلوگیری از قاچاق کالا، صرفه‌جویی در مصرف است و عدالت در توزیع باید مدنظر باشد.

امام جمعه نهاوند با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج گفت: بسیج به حمدالله در انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها مانند دفاع مقدس، سازندگی، مبارزه با ناامنی، مقابله با کرونا و بسیاری از عرصه‌های دیگر نقش اثرگذار و فعالی داشته و دارد.

وی ادامه داد: بسیج از یادگاران و از امانت‌های امام راحل است و مقام بسیج و بسیجی آنقدر بالا است که امام خمینی(ره) فرمودند از خداوند می‌خواهم من را با بسیجیان محشور کند.

امروز وظیفه دولت و ملت تلاش در راستای خودکفایی در همه عرصه‌ها است

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار