جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پرداختن به ویژگی‌های مکتب شهید سلیمانی نباید فقط مختص ایام شهادت او باشد و در سخنرانی‌ها از آن یاد شود بلکه باید همواره به آن عمل شود.
کد خبر: ۹۴۰۴۳۰۶
|
۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، سردار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی که در دانشکده پردیس کشاورزی برگزار شد، گفت: این روز‌ها یادآور مناسبت‌های مختلفی از جمله شهادت حضرت زهرا (س)، حماسه ۹ دی، شهادت حاج قاسم سلیمانی و سالروز عملیات کربلای ۴ و ۵ است.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی با شهادت خود در دل‌ها کولاک کرد؛ البته خداوند دل‌ها را به این سمت و سو برد. بی شک حاج قاسم اعمالی متفاوت داشته که خداوند این چنین دل‌های مردم را به او معطوف کرد. خداوند این عشق و دلبستگی را نه تنها در دل‌های ملت ایران و امت اسلام و جبهه مقاومت بلکه در دل ملت‌های دیگر نیز ایجاد و شهادت سردار دل‌ها غوغایی در دل همه به پا کرد.

جانشین فرمانده کل سپاه عنوان کرد: واضح است که هر فرماندهی شجاع و دلیر است، به نبرد با دشمنان می‌رود و آن‌ها را شکست می‌دهد، اما همه این‌ها دلیل محبوبیت سردار سلیمانی نبود بلکه خضوع و خشوع در برابر مردم به ویژه خانواده‌های معظم شهدا و توجه ویژه به آن‌ها او را از دیگران متفاوت کرده بود.
سردار فدوی اظهار داشت: زمانی که انسانی فرمانده‌ای بزرگ و شناخته شده در جهان و قهرمان مبارزه با شیطان بزرگ و صهیونیست‌ها و ایادی آن هاست، اما خود را در شرایطی قرار می‌دهد که تابع دستورات دین، خداوند و پیامبرش باشد، محبوب دل‌ها خواهد شد.

وی بیان داشت: خداوند چنان عزت و عظمتی به حاج قاسم داد که ده‌ها میلیون نفر در داخل ایران و سایر کشور‌ها با شهادت او عزادار شدند و به حدی دلشان برای حضور در مراسم تشییع پیکر او می‌تپید که نمی‌توانستند در منازل خود آرام گیرند. همه آمدند و شاهد بودید که چه مراسم تشییع باشکوهی در شان سردار دل‌ها برگزار شد.

جانشین فرمانده کل سپاه مطرح کرد: شاید این بیقراری‌های ملت‌های مختلف به واسطه نحوه شهادت این سردار رشید اسلام بود که توسط شقی‌ترین انسان‌های عالم صورت گرفت. حاج قاسم سلیمانی سعی کرد به گونه‌ای زندگی و عمل کند که به الگویی برای سایر ملل تبدیل شود.

سردار فدوی عنوان کرد: انقلاب اسلامی از آغاز پیروزی لرزه‌ای بر جان دشمنان انداخت که آن‌ها مصم شدند این انقلاب نوپا را به هر طریقی از بین ببرند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ ایادی آمریکا رسما و مسلحانه در کردستان به انقلاب حمله کردند. البته تصور باطلی داشتند که با عوامل دست چندم می‌توانند این انقلاب را از بین ببرند.

وی ادامه داد: پس از مدتی دریافتند که قدرت انقلاب بالاتر از عوامل دست چندم آن هاست لذا درصدد برآمدند از عوامل دست اول برای نابودی انقلاب استفاده کنند بنابراین دیوانه‌ای مانند صدام را تحریک کردند و به جان انقلاب انداختند و جنگ تحمیلی آغاز شد. ملت ایران درگیر جنگی شد که به ظاهر طرف مقابل، صدام بود، اما در باطن ۸۷ کشور از صدام حمایت می‌کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: به دلیل قوت و قدرتی که در انقلاب اسلامی و تمام جبهه حق وجود دارد، اگر تمام جبهه باطل به رهبری شیطان بزرگ با یکدیگر متحد شوند که البته شده اند، نمی‌توانند خدشه‌ای به این انقلاب وارد کنند، زیرا این انقلاب چنان قدرتمند است که دشمنان باید از آن هراس داشته باشند.

سردار فدوی بیان داشت: همه ما تکالیف و وظایفی را بر عهده داریم که اگر به آن‌ها عمل کنیم خداوند وارد میدان می‌شود و بهترین نتیجه را رقم می‌زند. پیروی از دستورات خداوند قاعده‌ای بود که همواره در طول عمر انقلاب مورد استفاده قرار گرفت و پیروزی‌های متعددی را رقم زد. اگر به این قاعده عمل نمیشد، یکی از توطئه‌ها و خباثت‌های دشمنان کافی بود تا دودمان کشور بر باد رود.

وی عنوان کرد: حاج قاسم سلیمانی با پیروی از این قاعده به الگویی برای همگان تبدیل شد. پرداختن به ویژگی‌های مکتب شهید سلیمانی نباید فقط مختص ایام شهادت او باشد و در سخنرانی‌ها از آن یاد شود بلکه باید همواره به آن عمل شود. اسلام تاکید کرده که برای انجام تکالیف، با اخلاص و صدق پای کار باشید و از هر آنچه که در توان دارید برای افزایش قوای انقلاب استفاده کنید و کوتاهی نکنید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار