دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان:
علی زندی گفت: اعتیاد از بدترین امراض بشری است و باید همانگونه که با کرونا مبارزه کردیم در این حوزه نیز مبارزه صورت گیرد و همه در این زمینه مطالبه گر شوند.
کد خبر: ۹۴۴۰۴۵۶
|
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، علی زندی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت پنجم تیر سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، گفت: استان پهناور سیستان و بلوچستان به دلیل هم مرز بودن با ۲ کشور افغانستان و پاکستان و تولید بیش از ۸۴ درصد تریاک دنیا در افغانستان، متاسفانه یکی از معابر حمل موادمخدر برای سوداگران مرگ است.

وی با اشاره به این مطلب که بیش از چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در کشور و بیش از ۴۸۰ شهید در استان در راه مبارزه با مواد مخدر جان خود را تقدیم انقلاب کرده اند، افزود: این مهم نشان از عزم و اراده ایران اسلامی برای مقابله با مواد مخدر است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با تاکید بر این مطلب که امروزه هیچ دولت و حاکمیتی به تنهایی نمی تواند با مواد مخدر مبارزه کند و کمک های بشردوستانه به جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با این بلای خانمان سوز نیز بسیار اندک است، تصریح کرد: اعتیاد از بدترین امراض بشری است و باید همانگونه که با کرونا مبارزه کردیم در این حوزه نیز مبارزه صورت گیرد و همه در این زمینه مطالبه گر شوند.

زندی ادامه داد: متاسفانه خیرین وارد حوزه مبارزه با مواد مخدر نشده اند و شخص بهبود یافته از دام اعتیاد در جامعه نیز از مقبولیت اجتماعی برخوردار نیست و اگر تاکنون در بحث درمان معتادان توفیقات زیادی حاصل نشده به دلیل نبود اشتغال بعد از درمان است.

وی گفت: خانواده ها در درمان معتاد و مقابله با این معضل اجتماعی نقش پررنگ تری دارند زیرا خانواده مهمترین و اولین کانون انسان سازی است و مادر بیشترین نقش را در این زمینه ایفا می کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان افزود: امروز مافیای مواد مخدر سعی دارد جامعه پویای ما را زمین گیر کند که در این راستا باید خانواده ها بسیار هوشیار بوده و با فرزندان خود روابط عاطفی و دوستانه برقرار کنند.

وی اظهار داشت: یکی از کلید واژه های مبارزه با مواد مخدر نشاط اجتماعی است که باید در این زمینه از امکانات ورزشی استفاده کرد.

زندی خاطرنشان کرد: ۱۶ مرکز نگهداری معتادان متجاهر در سیستان و بلوچستان وجود دارد که هم اینک ۱۰ هزار و ۵۶ نفر در این مراکز در حال درمان هستند.

وی گفت: مجوز ساخت کارخانه استحصال دارو از موادمخدر نیز در استان صادر شده و تاکنون جلسات متعددی در این زمینه با بخش خصوصی و امنیتی برگزار شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان گفت: روز یکشنبه پنجم تیرماه بیش از ۴۵ تن انواع مواد مخدر غیردارویی به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در زاهدان امحا می شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار