نخستین رویداد ملی "تا ثریا" ویژه شناسایی طرحهای برتر فناور، در محل کارخانه نوآوری مشهد برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۵۰۵۹۲
|
۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی، محمود رضا کفاش معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه امام‌رضا (ع) صبح امروز در مراسم آغاز به کار رویداد ملی تا ثریا در مشهد، اظهار داشت: نخستین رویداد ملی «تا ثریا» با هدف حمایت از طرح‌های فناور و نوآور به همت سپاه امام‌رضا (ع) فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

معاون علمی و فناوری سپاه امام رضا گفت: هدف از برگزاری رویداد ملی تا ثریا، پاسخگویی به نیاز‌های اولویت‌دار و فناورانه نظام اسلامی و مسائل استان‌ها در بخش‌های مختلف از جمله امنیت غذایی، کشاورزی و آب است.

 

رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: در این رویداد زنجیره ایده به پدیده و پدیده به ثروت را خلق می‌کنیم. این محصولات دانش بنیان دو ویژگی دارند فناوری و نوآوری و نیاز محوری و مساله محوری محصول است.

 

کفاش گفت:هدف از این رویداد ایجاد حلقه اتصالی بین طرح‌های فناورانه با سرمایه گذار است. از ۱۰۹ محصول معرفی شده به این رویداد ۱۵ محصول در کارگروه‌ها ارزیابی و جهت معرفی به سرمایه گزارمعرفی شدند

 

وی گفت:این رویداد تا پایان امسال در تمامی استان‌های کشور برگزار خواهد شد و طرح‌های برتر هر استان انتخاب و در نمایشگاهی که در مشهد برپا می‌شود، در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

 

 

این مسئول گفت:مسائلی از شرکت‌های فناور و واحد‌های صنعتی و تولیدی احصا، عارضه یابی و برای حل آن‌ها راهکار ارائه می‌شود.

 

در فرآیند برگزاری رویداد تا ثریا، متناسب با هر مساله واحد فناور و سرمایه‌گذار هم مشخص خواهد شد.

 

در خراسان رضوی از مجموع ۴۰ طرح استانی، ۱۵ طرح فناوری شناسایی شده است که در زمینه تجاری‌سازی و تولید محصول هم مورد اقدامات حمایتی قرار می‌گیرند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار