مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران گفت: در پی بارش شدید تگرگ در بخش‌های مختلف شهرستان دهلران، خسارت زیادی به مزارع گندم و کلزای در مرحله برداشت وارد شد.
کد خبر: ۹۵۹۱۱۱۷
|
۲۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج، یوسفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران،  گفت: در پی بارش‌ شدید تگرگ در مورخ ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ در بخش‌های مختلف شهرستان دهلران، خسارات زیادی به مزارع گندم و کلزای شهرستان که در مرحله حساس برداشت هستند، وارد شد.

وی افزود: با توجه به عدم دسترسی به مزارع و تاریکی هوا، امکان برآورد اولیه و یا دقیقِ میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی نیست، اما به محض روشن شدن هوا کارشناسان این مدیریت به محل وقوع خسارت اعزام و میزان برآورد خسارات وارده به بخش کشاورزی اعلام خواهد شد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران گفت: کشاورزانی که مزارع آنها مشمول بیمه کشاورزی است، به مدت یک‌ هفته فرصت دارند تا درخواست خود را به شعب بانک کشاورزی تحویل دهند.

یوسفی اضافه کرد: کشاورانی که مزارع آنها تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی نیستند نیز می‌توانند درخواست خود را به مراکز جهاد کشاورزی جهت ارجاع به مدیریت بحران و به‌منظور استفاده احتمالی از مزایای امهال تسهیلات کشاورزی تحویل دهند.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار