مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام؛

بهره برداری تصفیه‌خانه آب ایوان با پیشرفت ۱۰۰ درصدی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام: تصفیه‌خانه آب ایوان با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی آماده بهره‌برداری در سفر هیئت دولت به ایلام است.
کد خبر: ۹۵۹۱۴۱۴
|
۲۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۴

به گزارش خبرگزاری بسیج، صادق علیمرادی  اظهار داشت: کار اجرایی پروژه تصفیه‌خانه آب شرب ایوان سال ۹۵ آغاز شد که این تصفیه خانه‌یکی از پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه‌های کشور است، گفت: طی یکسال گذشته عملیات تکمیل این پروژه با اعتباری افزون بر یک هزار میلیارد ریال آغاز شد که این پروژه در دور دوم سفر هیئت دولت به ایلام افتتاح می‌شود.

 

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام با اشاره به پروژه سد میمه افزود: عملیات اجرایی این پروژه از سال ۸۹ آغاز شد که اکنون با پیشرفت ۷۴ درصدی در دست اجراست.

 

وی تأکید کرد: در دولت سیزدهم اعتباری معادل ۹ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.

 

 علیمرادی با بیان اینکه در سال جاری اعتباری معادل ۱۵ هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال اعتباری مصوب این پروژه است، بیان کرد: این پروژه در نیمه دوم سال ۱۴۰۳ آبگیری می‌شود.

 

 وی در خصوص پروژه سد سیکان نیز گفت: این طرح در سال ۹۰ عملیات اجرایی آن آغاز شد که در دولت سیزدهم اعتباری معادل هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.

 

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام یادآور شد: پروژه سد چناره نیز از سال ۹۹ آغاز شد که در دولت سیزدهم تا کنون اعتباری افزون بر معادل ۲۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

 علیمرادی در خصوص وضعیت این پروژه گفت: پیمانکار این طرح توانایی ادامه عملیات را نداشته، لذا خاتمه پیمان داده و در مرحله فراخوان جهت انتخاب پیمانکار جدید است.

 

 وی در خصوص پروژه ساماندهی چشمه‌های آبگرم دهلران هم افزود: عملیات این پروژه سال ۹۷ آغاز شد که در دولت سیزدهم پیشرفت این پروژه به ۹۶ درصد رسیده است.

 

 به گفته علیمرادی برای تکمیل این پروژه تا کنون در دولت سیزدهم ۳۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

 مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام بیان کرد: بخش عمده‌ای از شیرآلات و تجهیزات هیدرو مکانیکال ثبت و سفارش شده و به دلیل سفارشی بودن سایز شیرآلات ساخت و تست آنها زمان‌بر بوده که طی ۲ ماه آینده شاهد نصب و راه‌اندازی پروژه مذکور خواهیم بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار