استاندار ایلام با اشاره به بازگشت کشتارگاه دام به بیت‌المال، گفت: ضرورت دارد پس از طی مراحل قانونی، حداکثر ظرف یک ماه این کشتارگاه دوباره فعال شود.
کد خبر: ۹۵۹۱۹۵۳
|
۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۰

به گزارش خبرگزاری بسیج، روز دوشنبه ۲۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، نشست تنظیم بازار استان به ریاست حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام و با حضور اعضای ستاد در سالن شهیدرجایی استانداری برگزار شد.

استاندار ایلام در این نشست با تاکید بر بازدیدهای دوره‌ای و مستمر از سیلوهای ذخیره گندم، گفت: موضوع بهداشت داخلی و محیطی در سیلوهای ذخیره گندم، بسیار مهم است که توسط مدیرکل اقتصادی استانداری ایلام و مدیرکل غله، باید به منظور تشدید نظارت بر سیلوها بازدید به‌صورت مستمر باشد و نتیجه بازدیدها به صورت یک گزارش به معاونت امور اقتصادی استانداری ارائه شود. 

وی افزود: نباید اختلافی بین فروش و تحویل گندم از سوی سیلوداران باشد که اگر مشاهده شود، سیلوداران متخلف ضمن پلمپ سیلوهای آن‌ها، به مراجع قضائی نیز معرفی می‌شوند چراکه منافع مردم خط قرمز ماست.

نماینده عالی دولت در استان ایلام، ادامه داد: یکی از دستگاه‌های نظارتی تاثیرگذار در موضوع مواد غذایی مصرفی مردم و نظارت بر کمیت و قیمت این اقلام، تعزیرات حکومتی است که نقش مهمی در عرضه کالاهای مصرفی با قیمت مصوب و جلوگیری از احتکار دارد.

وی خاطرنشان کرد: همه مدیران در هر جلسه به جایگاه حال حاضر دستگاه تحت تصدی خود اشاره و جایگاه سال گذشته و حال حاضر خود را در مقیاس ملی متناسب با شاخص‌های تعیین شده اعلام کنند و مستندات جایگاه به رسانه‌ها ارائه شود.

بهرام‌نیا به خلع‌ ید مالک کشتارگاه دام ایلام نیز اشاره و تصریح کرد: نگاه این دولت فساد‌ستیزی است. برخی‌ها سال ۹۶ بدون در نظر گرفتن مصالح نظام، کشتارگاهی را که آن زمان ارزش میلیاردی داشت با ۱۲ میلیارد تومان و اقساط سالیانه‌ ۵۰۰ میلیون تومان به شخصی واگذار کردند که اصلا اهلیت این کار را نداشته است و از شخصی که قرار بوده مابقی هزینه‌ی کشتارگاه را به‌صورت قسطی پرداخت کند از آن زمان تاکنون هیچ مبلغی وصول نشده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این دولت با نگرش فسادستیزی کشتارگاه از دست این شخص خارج و این مجموعه دوباره به دامن بیت‌المال بازگشت.

استاندار ایلام با اشاره به شعار سال‌ ۱۴۰۳ (جهش تولید با مشارکت مردم) و بازگشت دوباره کشتارگاه دام به بیت‌المال، گفت: ضرورت دارد پس از طی فرآیندهای قانونی، حداکثر ظرف یک‌ماه این کشتارگاه دوباره فعال شود. 

نماینده عالی دولت در استان ایلام به بحث احداث میدان میوه و تره‌بار به‌عنوان یکی از مطالبات مهم مردم شهر ایلام پرداخت و گفت: پس از سال‌ها و با پیگیری‌های مستمر در مرکز، یکی از مطالبات مهم مردم استان که در تنظیم بازار بسیار موثر است در دیدار با مرحوم قاسمی (وزیر راه و شهرسازی وقت) و دستور ایشان، ۳۰ میلیارد تومان بدهکاری شهرداری ایلام برای خرید زمین میدان میوه و تره‌بار در شهر ایلام به راه و شهرسازی استان، تقسیط شد و هم‌اکنون سرمایه‌گذار میدان میوه و تره‌بار پای‌کار است که با پیگیری شهردار که تصمیم‌گیرنده اصلی است، باید عملیات اجرایی این پروژه در آینده نزدیک اجرایی شود.

وی اضافه کرد: با همکاری و اهتمام اداره کل راه و شهرسازی استان، سرانجام زمین به شهرداری واگذار شده است و اکنون یک سرمایه‌گذار پای‌کار، آماده است که ضرورت دارد فرماندار با شهردار جلسه‌ای برگزار کند و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

بهرام‌نیا در این نشست با تاکید بر تشدید نظارت بر بازار و نظارت بر کمیت، کیفیت و بهداشت پخت نان، گفت: نظارت‌ها در بازار در سطح کل شهرستان‌های استان تشدید شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام؛ ارائه گزارش تامین کالاهای اساسی و پروتئینی توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، ارائه گزارش آخرین وضعیت ذخایر استراتژیک توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل غله، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان، ارائه گزارش اقدامات شب عید و ماه مبارک رمضان توسط توسط رئیس سازمان جهادکشاورزی استان و صمت استان، ارائه گزارش فرمانداران شهرستان‌های تابعه در خصوص تنظیم بازار شهرستان‌ها از جمله دستور کارهای نشست امروز تنظیم بازار استان بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار