اولین مجتمع شوق زندگی در البرز راه اندازی شد

همزمان با فرارسیدن عید غدیرخم، مجتمع شوق زندگی در استان البرز با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی کودکان، نوجوانان و خانواده‌های آنان، با حضور مدیرکل بهزیستی البرز و جمعی از مسئولین استانی راه اندازی شد.
کد خبر: ۹۶۰۹۲۰۲
|
۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۲۰:۰۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از البرز، وجیهه محمدی فلاح مدیرکل بهزیستی استان البرز در آیین بهره برداری از مجتمع شوق زندگی استان البرز، گفت: این مجتمع مدل جدید از اقدام حوزه قضایی با سرپرستی و ریاست بهزیستی و همکاری نهاد‌هایی همچون دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، پزشکی قانونی و آموزش و پرورش در بخش اطفال و نوجوانان است.

محمدی فلاح افزود: از رسالت‌ها مهم شوق زندگی کاهش آسیب‌های اجتماعی است که در سال۹۹ با توجه به تصویب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در پاسخگویی به نیاز و اقدامات مستقل سازمان‌ها قرار است یک ساختار منسجم با همان ظرفیت‌ها را در یک مجتمع به صورت تجمیع شده ارائه دهد.

وی بیان کرد: تمام دستگاه‌ها و نهاد‌های مردمی و خیرین زمینه اقدامات مناسبی را جهت مشاوره، شناسایی، توانمند سازی و مهارتی این قشر را فراهم و زمینه رشد و تعالی کودکان آسیب دیده و خانواده را فراهم می‌کنند.

وی افزود: فرآیند‌های منظم و علمی تعریف شده در حوزه‌های کودک آزاری، زنان و دختران آسیب دیده اجتماعی، سالمندان، اختلالات اعصاب و روان، فرزندخواندگی، کودکان کار، کودکان در وضعیت‌های مخاطره آمیز، زنان مورد خشونت و...، به صورت منسجم و با کار گروهی و اشتراکی بین سازمانی انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: کودکان و نوجوانان ممکن است از حقوق خود آگاه نباشند و یا اگر مطللع باشند ندانند که چگونه باید آن را اعمال کنند، بنابراین این امر نیازمند حامی و پشتیبان قوی است که انتظار می‌رود در این چنین اقداماتی محقق شود.

محمدی فلاح یادآور شد: گروه هدف شوق زندگی افراد زیر ۱۸ سال می‌باشند که با هدف یک وحدت رویه با نگاه کودک محور بین بهزیستی و سیستم قضایی خدمات می‌گیرند.

وی تاکید کرد: از مزایای این مجتمع استفاده از ظرفیت‌ها و مسوولیت اجتماعی تشکل‌های مردم نهاد است که با قرابت بین دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی با دیدگاه‌های مشترک مددکاری اجتماعی و قانون گذاری می‌توان از ورود بی رویه کودکان به مراکز نگهداری جلوگیری کرد.

محمدی گفت: تلاش برای فردای بهتر کودکان و احترام به آنان که برای خود حقوقی دارند از اهداف راه اندازی مجتمع شوق زندگی در استان البرز است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها