سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۱۴۷۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸- ۳۰: ۲۱
انگلیس به دنبال چیست اعانه برای هزینه تولد یا مقبولیت و مشروعیت؟
نوع دعوت سفارت انگلیس از مدعوین جشن تولد ملکه، بروز نوعی استعمار نوین علیه ملت ایران است .

-به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج،   موضوع برگزاری جشن تولد ۹۳ سالگی الیزابت دوم، ملکه انگلیس در سفارت این کشور در ایران واکنش های زیادی را در فضای حقیقی و فضای مجازی بین سیاستمداران و مردم جامعه ایجاد کرده است.
این جشن یک ماه بعد از تولد واقعی ملکه به عنوان روز "ملی انگلیس" در کشورهایی که تحت پادشاهی این کشور هستند، برگزار می شود. در سایر کشورها نیز سفارتخانه های انگلیس با دعوت از شخصیت های مختلف سیاسی، فرهنگی و تجاری با هدف تبلیغاتی، فرهنگی، دیپلماتیک و جا انداختن جایگاه خانواده سلطنتی به عنوان اصلی ترین نماد این کشور، جشن روز ملی یا روز تولد ملکه را برگزار می کنند.
این در حالی است که هزینه های جشن روز ملی انگلیس در همه کشورها توسط اسپانسرهای انگلیسی تأمین شده و نحوه برگزاری این دست جشن ها با توجه به احترام متقابل بین دو کشور یعنی میزبان و سفارتخانه بر اساس توافق طرفین که چه اقداماتی در داخل سفارت انجام نشود برگزار می شود.زیر پا گذاشتن این توافقات اگر چه اتهاماتی را متوجه برگزار کننده، نمی کند اما اگر عملی مجرمانه برای کشور میزبان تلقی شود حق تذکر یا احضار سفیر را دارد.
حال آنچه از برگزاری جشن تولد ۹۳ سالگی الیزابت دوم در ۲۳ خرداد جاری در ایران بر می آید؛ این است که در سکوت اعجاب برانگیز دستگاه دیپلماسی ما چندین نکته از سوی سفارت انگلیس نادیده گرفته شده است و لازم است که نمایندگان مجلس و کمسیون امنیت ملی با دقت، درایت و اهمیت بیشتری به این موضوع بپردازند و حداقل جبران کننده این نگاه منفعلانه وزارت امور خارجه باشند.

این موضوعات را می توان از ابعاد مختلف بررسی کرد:
ا. نوع برگزاری جشن: این جشن می تواند همراه با برخی از هنجارشکنی های شرعی و عرفی کشور ما – نحوه پوشش، نوشیدن ... باشد و این موضوع با توجه به مدعوین به ویژه سلبریتی ها عرصه هنر چندان دور از ذهن نیست! چرا که سابقه شرکت این افراد در برنامه هایی شبیه این جشن گویای خوباختگی شدید اخلاقی و فرهنگی میهمانان است. به طوری که جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در گفت وگویی با خبرگزاری دانشجو گفته است: « عکس هایی که بنده از آن مراسم دیدم اگر روزی پخش و چهره این افراد در فضای مجازی معرفی شود فاجعه خواهد بود»
۲. نحوه دعوت از مدعوین و اعانه جمع کردن سفارت انگلیس از برندهای تجاری: کاری که سفارت انگلیس کرده است به نوعی جمع آوری هزینه تولد ملکه از جیب مهمان است! تا نه تنها کمتر ضرری به میزبان وارد نشود بلکه در هدفی بسیار مشخص و برنامه ریزی شده بتواند به چهره مدخوش شده انگلیس در ایران که به "روباه مکار" معروف می باشد، مشروعیت و مقبولیت بخشد!. برای رسیدن به این هدف حتی سفیر انگلیس وقیحانه گفته است که نمی تواند از مالیات انگلیسی ها برای چنین جشنی استفاده کند و ایرانی ها خود باید هزینه این جشن را بپردازند!
۳.پیام داخلی استقبال شرکت های ایرانی از جشن تولد ملکه:از سویی دیگر ارسال ایمیل به برندهای تجاری ایرانی و این نوع دعوت از آنها برای شرکت در جشن روز ملی انگلیس اگر با استقبال برندهای تجاری ما رو به رو شود پیام دیگری برای دولت ما دارد اینکه در وضعیت کنونی اقتصادی و با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا که انگلیس هم از همپیمانان اوست! چقدر تجار ما از دولت ناامید شده اند که به خانه دشمن رفته و امید به راهگشایی از سوی او دارند! به این طریق با پرداخت هزار تا دو هزار ۵۰۰ پوند به سفارت انگلیس بتوانند استندی از تبلیغات محصولات خود را در محلی که به آنها گفته خواهد شد، نمایش دهند و با مهمانان دیگر گفتگو کنند!
۴. بروز استعمار نوین: در پس این حرکت وقیحانه سفارت انگلیس بار دیگر می توانیم استعمار نوین را ببینیم. آنجایی که وقتی در پس اقدامات تحریمی آمریکا؛ انگلیس شرکت های ملی خود را از کشور ما برد و به شرکت های خصوصی نیز پیغام داد که اگر نروند، از آنها در برابر مجازات های آمریکا، حمایت نخواهد کرد ؛ضمن نادیده انگاشتن بی شرمانه نقش خود در همکاری و هم پیمانی با آمریکا علیه ملت مظلوم ایران در نخستین قدم برای اسعتمار،تمسخر و تحقیر ملت ایران در عرصه بین الملی کاری کرد که اقشار و افراد تأثیرگذار در عرصه فرهنگی و سیاسی و اقتصادی ایران را نه تنها اراتمند و محب ملکه منفور خود نشان دهند بلکه نظام را چنان ناکارآمد و دست و پابسته معرفی کند که برندها و شرکت های تجاری اش برای نشان دادن تیزی از محصولات شان حاضرند خرج تولد ملکه فرتوت، فاسد، فاجر انگلیس را بپردازند!
* انگلیس و همه کارشکنی های تاریخی اش علیه ایران
اما آنچه نباید فراموش کرد تاریخ سراسر ظلم و استکبار و استعمار و استحقار انگلیس بر ملت ایران است. چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از آن و حتی در سال های اخیر رد پای این کشور منحوس در بسیاری از جریانات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی علیه نظام جمهوری اسلامی دیده می شود.
انگلیس در دسیسه چینی هایی که علیه ملت ایران صورت گرفته است گاهی پیاله ظلم و گاهی هم پیاله ظالم بوده است از حمایت بی چون و چرای از رژیم پهلوی و آغشته بودن دستش به خون ملت ایران تا کمک به صدام و حزب بعث در هشت سال دفاع مقدس، از تلاش برای جداسازی مناطق مختلف خاک ایران تا حمله به سفارت خانه کشورمان و به شهادت رساندن دیپلمات های ایرانی، از حمایت از سلمان رشدی و تا حمایت از براندازها ، اغتشاشات و اغتشاشگران داخل ایران و آموزش آنها.
و صدالبته که نقش انگلیس در کنار آمریکا و سایر بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران در تحریم بانک مرکزی ایران، خروج شرکت های دولتی و خصوصی اش از ایران برای حمایت حداکثری از تحریم های آمریکا غیرقابل اغماض است.

نکته قابل اهمیت در خصوص جشن گرفتن سالروز تولد الیزابت دوم به عنوان روز ملی انگلیس؛ منفور بودن چهره ملکه در عرصه ملی و جهانی به عنوان یک زن مستبد است . زنی که چهره سیاسی نمادینی را در اداره کشورش دارد و نه تنها نزدیکان و اعضای خانواده سلطنتی از دخالت های او در زندگی شان ناراحتند بکله بسیاری از مردم انگلیس او را بخاطر سبک زندگی اشرافی و دخالت های نابجایش در برخی از امور سیاسی کشور و بی توجهی اش به وضعیت ابعاد مختلف زندگی مردم انگلیس مورد نقد قرار می دهند.
تا کنون دیده نشده است که این چهره سلطنتی انگلستان در برابر ناعدالتی های موجود در کشورش موضع درستی گرفته باشد، حتی این بی تفاوتی یا سکوت سلطه طلبانه، مستکبرانه، مغرورانه و استعمارگرایانه را نیز در برابر همه جنایات جنگی، انسانی و حتی حقوق بشری از خود نشان داده است.
حال با تمام این موارد گفته شده این حرکت چقدر می تواند باعث تحقیر نظام، سیاستمداران و ملت ایران اسلامی باشد که برای جشن ملی چنین کشوری که مقارن با تولد ۹۳ سالگی چنین زن سیاستمداری است از جیب خود خرج کند!؟.

طنین یاس - منیره غلامی توکلی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar