فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) با صدور پیامی از اندرکاران اجرایی کنگره 3000 شهید استان ایلام تجلیل و قدردانی کرد.
کد خبر: ۹۳۹۷۴۸۶
|
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲

به گزارش خبرگزاری بسیج،فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) با صدور پیامی از اندرکاران اجرایی کنگره 3000 شهید استان ایلام تجلیل و قدردانی کرد. متن پیام به شرح ذیل می باشد.

آیین اختتامیه کنگره با شکوه سرداران و 3000 شهید استان ایلام در حالی به اوج عظمت و جوشش چشمه‌های زلال خود رسید که از برکت خون‌های پاک این عزیزان‌، حرکت جهادی و امید آفرین خدمت رسانی به مردم عزیز که در ذیل 43 عنوان خدمت به میمنت چهل و سه سالگی انقلاب اسلامی آغاز شده است،به عنوان یک فرهنگ و آرمان برگرفته از سیره و مکتب شهیدان، پرخروش تر از گذشته به مسیر خود ادامه می‌دهد.

باشکرگزاری به درگاه الهی برای موفقیت و نتیجه بخش بودن کنگره 3000 شهید سرافراز استان ایلام،  آن چه در برگزاری این کنگره ملی عیان است، توجه نگاه‌های مسئولان کشوری به استان ایلام و شهدای گرانقدر آن است که این نگاه نسبت به گذشته افزون شده است و این از برکت خون شهدای استان ایلام است که امیدواریم به برکت خون شهدا استان ایلام در مسیر توسعه و اعتلا قرار گیرد.

فرصت دیدار با رهبر معظم انقلاب را نصیب خادمان کنگره ملی 3000 شهید استان ایلام شده است و در این دیدار معظم له فرمودند:" ایلام در دوران دفاع مقدس مانند یک دژ مستحکم بود و با وجود آنکه در برهه‌هایی برخی از مناطق آن به دست دشمن افتاد، اما مانند کوه، ایستادگی کرد".

 فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی موجب آن شد تا توان بیشتر و عزم اراده‌افزون‌تر در میان مردم ایلام اعم از زن و مرد، بزرگ وکوچک و جوان و نوجوان برای ادامه مسیر جانفشانی در راه آرمان‌های مکتب سرخ تشیع حاصل شود و در راستای خدمت به مردم و ایجاد فضای همدلی و اتحاد محکم تر از گذشته گام بردارند.

کنگره 3000شهید استان ایلام با همه دستاوردها و پیامدهای ارزشمند خود یک پیام داشت و موید این نکته بود که در راه خدا ترس و اندوه وجود ندارد و باید بدون تزلزل در برابر وسوسه های دشمن به مسیر خود ادامه داد و برای رسیدن به قله های پیشرفت و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی باید سختی ها و مشکلات را تحمل کرد.

مصداق بارز صبر و استقامت مردم غیرتمند ایلام در دوران دفاع مقدس آن است که مشکلات و کمبود امکانات مادی نه تنها مانع رشد و حرکت آنان نشد بلکه باعث تربیت و ظهور جوانان نخبه ای همچون شهید رضایی‌نژاد شد که دشمنان زبون این ملت از ترس نبوغ علمی‌اش ، بزدلانه و ناجوانمردانه او را ترور کردند.

 امروز فضای دیار دلیر پرور ایلام معطر به رایحه دلپذیر 3000هزار کبوتر خونین بال است که خون پاکشان اکسیری از معرفت و غیرت را برای همه دوران‌ها در این سرزمین جاودانه ساخته است و مشحون از اسطوره های کم نظیری از نقش طلاب و روحانیون ، فرهنگیان و دانش آموزان ،دانشجویان ، عشایر سلحشور ، ورزشکاران و زنان شهیده است که با برگزاری اجلاسیه های پر از شور و شعف در شهرستان‌ها به اجلاسیه نهایی کنگره شهداء ختم شد ، فرصتی مغتنم را فراهم ساخت که برای سال‌های آینده و نسل‌های بعد، توشه ای گرانبها از آثار و خاطرات شهداء ، رزمندگان و ایثارگران در قالب های هنری و تجسمی ، کتاب ، فیلم و ... پدیدار شود.

 در برگزاری کنگره 3000 شهید استان ایلام همه مردم استان ایلام و مسئولان حضور و ایفای وظیفه و دین نسبت به شهدا کرده‌اند که جا دارد از تک تک مردم استان ایلام، ایلات و عشایر و روستایی و شهری و تمام مسئولان سیاسی، نطامی، انتظامی و امنیتی سپاسگزاری و برایشان آرزوی موفقیت کرد و از خداوند متعال خواست تا اجر آنان را محشور شدن با شهدا قرار دهد.

حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهان ارشد سپاه ، ارتش و نیروی انتظامی برای مردم ایلام عزتمند و موجب سرافرازی و برای مقامات مدعو که رنج حضور را در استان ایلام بر خود تحمل کرده‌اند، تجدید میثاق دوباره با شهدای گلگون کفن مرزهای عزت و شرف در استان ایلام و یادآور خاطرات حضور این بزرگواران در میدان نبرد در دوران دفاع مقدس است که جای تقدیر دار.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار