مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان مطرح کرد:
زنجان -مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت:با مشارکت مردم شاهد تسریع در اجرای پروژه ها و کاهش هزینه های نهضت ملی مسکن خواهیم بود.
کد خبر: ۹۵۸۷۴۶۷
|
۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴

کاهش هزینه های نهضت ملی مسکن با مشارکت مردم

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان رضاخواجه‌ای با تبریک سال نو، با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری امسال به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به عنوان یک نهاد برآمده از متن انقلاب، امسال نیز در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری، همه توان خود را برای تحقق شعار سال به میدان خواهد آورد.

وی با بیان اینکه، مشارکت مردم در احداث مسکن مقاوم روستایی و عمران و آبادنی روستا‌ها نقش کلیدی است افزود: امروزه مشارکت روستائیان در امور روستایی و با دید تخصصی‌تر در توسعه روستایی، از ضروریات برنامه ریزی در محیط‌های روستایی به شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: مشارکت مردم در اجرای طرح‌های روستایی به توسعه، عمران و آبادانی روستا‌ها شتاب بیشتری می‌دهد.

خواجه‌ای به اجرای ۶۳/۷ درصدی طرح هادی روستایی و ۵۷ درصدی مقاوم سازی مسکن روستایی در سطح استان اشاره کرد و گفت: مردم روستا‌ها باید مشکلات، کاستی‌ها و نیازمندی‌های جامعه روستایی را شناسایی و توسط دهیاران و شورا‌های اسلامی به مسولان مربوطه انتقال دهند تا پیگیری‌های لازم برای رفع مشکلات صورت گیرد.

وی رفع محرومیت از روستا‌ها و گسترش عدالت اجتماعی را از اهداف اصلی این نهاد دانست و گفت: نقش محوری مشارکت مردم در عمران و آبادنی روستا‌ها نقشی کلیدی است که در همین راستا همکاری موثر شورا‌ها و دهیاران زمینه ساز رونق و آبادانی بیشتر روستا‌ها را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به اجرای طرح نهضت ملی مسکن و نقش مهم مردم در اجرای هر چه بهتر این طرح اشاره کرد و افزود: برای تسریع در اجرای پروژه و کاهش هزینه‌های نهضت ملی مسکن، مشارکت مردم و متقاضیان در این بخش باید افزایش یابد.

خواجه‌ای با بیان اینکه، در حال حاضر بنیاد مسکن بیش از ۲ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرستان‌های استان در دست ساخت دارد تاکید کرد: با افزایش و مشارکت مردم در اجرای پروژه‌های مسکن، علاوه بر تسریع در اجرای پروژه‌ها شاهد رشد سرمایه گذاری هم خواهیم بود.

وی به برخی موفقیت‌های بنیاد مسکن استان زنجان در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: کسب رتبه برتر کشوری در زمینه‌های جذب تسهیلات بهسازی و مسکن روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی، تعداد پرونده‌های انعقاد قرارداد شده با بانک‌های عامل برای مقاوم سازی مسکن روستایی، اجرای موفق طرح منظومه‌های روستایی و… از برخی موفقیت‌های این نهاد با مشارکت مردم به شمار می‌آید.

فاطمه عسگری

ارسال نظرات