رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق گفت: باید زندگی قرآنی را در جامعه رقم زد و بی شک مقدمه دستیابی به چنین هدف بزرگی، انس گرفتن با قرآن کریم است.
کد خبر: ۹۵۹۲۰۴۱
|
۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۴

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی از مشهد، حجت الاسلام محمد عدیده در مراسم تجلیل از فعالین قرآنی این منطقه، با بیان اینکه در مشهد زمینه‌ های فعالیت فرهنگی قرآنی زیادی وجود دارد، اظهار کرد: در مشهد فرصت پرداختن به فرهنگ قرآنی مهیاست و باید آنچه که لازمه زندگی است، از قرآن کریم دریافت و استخراج کنیم.

وی افزود: مسلماً قرآن کتاب زندگی همه ماست و نباید بدون استفاده در کنج خانه‌ ها بماند، بلکه آیات قرآن به ما قائده زندگی کردن را می‌آموزد و باید از آن بهره برد.

عدیده با اشاره به حفظ قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی در سطح جامعه بیان کرد: امروزه تلاوت‌ها و قرآئت‌ های قرآن کریم و فعالیت‌ های قرآنی نسبت به قبل پیشرفت چشمگیری داشته است، اما تا قرآنی شدن جامعه و رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

رئیس عقیدتی سیاسی منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور با بیان اینکه خانه‌ها و مؤسسات قرآنی نماد حرکت مردمی در فرهنگ دینی ما هستند و باید روز به روز تقویت شوند، خاطر نشان کرد: نگاه ما نگاه تربیت محور و فراتر از قرائت و تلاوت قرآن کریم است و باید سبک و قواعد قرآنی در زندگی مردم جاری شود.

وی با اشاره به اینکه همه باید برای حفظ قرآن کریم تلاش و دامنه جامعه قرآنی را گسترش دهیم، تصریح کرد: اگر جلسات خانگی قرآن کریم با رویکرد تربیت قرآنی در منازل باب شود، جوانان و نوجوانان با قرآن کریم انس خواهند گرفت.

ارسال نظرات
پر بیننده ها