سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
پيش‌بيني تاريخي رهبر انقلاب: حتي با قبول ديكته‌هاي دشمن در مساله هسته‌اي، باز هم تحريمها را برنخواهند داشت! - 1393/11/29      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۰۹۷۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷- ۰۱: ۱۰
در پنجمین جلسه از سلسله نشست های حل بحران جنسی مطرح شد
یک جامعه شناس گفت: به نظر من ایده ازدواج نیمه مستقل که همان ازدواج دائم جوانان در سنین احساس نیاز و نهائی شدن بعد از استقلال اقتصادی قابل قبول‌تر و اجرائی‌تر از ایده‌های دیگر برای حل بحران جنسی است.

به گزارش سرویس بسیج جامعه زنان کشور خبرگزاری بسیج، پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های حل بحران جنسی با موضوع چگونگی حل بحران با حضور کارشناسان و فعالان این عرصه  به همت کارگروه خانواده ی سفیرفیلم برگزار شد.

در این نشست  ابتدا با طرح این پرسش که برای تأمین نیاز جوانان و نوجوانانی که دسترسی به تأمین نیاز های جنسی خود در چهارچوب مشروع ندارند چه باید کرد؟ ایده های مختلفی مورد بررسی  و نقد قرار گرفت. ایده هائی از قبیل تربیت جنسی، ازدواج موقت و...

در این نشست که ابوالفضل اقبالی جامعه شناس و پژوهشگر حوزه خانواده پس از طرح ایده‌هائی چون ازدواج موقت و تربیت جنسی و... این نکته مورد بحث قرار داد که اساسا غریزه  جنسی برای تعالی و قرب به خدای متعال در انسان به ودیعه گذاشته شده و استفاده  درست و در چهارچوب های شرعی است که می‌تواند هدف این ودیعه ی اللهی را محقق سازد.

وی ادامه داد: هرچند که تربیت جنسی  بسیار مهم است اما توجه نکردن به اقتضاءات این غریزه در انسان منجر به این می‌شود که توجهی به ارضای نیاز جنسی در چهارچوب شرعی نشود.

اقبالی تصریح کرد: ایده‌های مختلفی از سوی  صاحب نظران در این عرصه مطرح می‌شود اما به نظر من ایده ازدواج نیمه مستقل که همان ازدواج دائم جوانان در سنین احساس نیاز و مستقل شده نهائی بعد از استقلال اقتصادی است قابل قبول‌تر و اجرائی‌تر به نظر می‌رسد، هرچند که هنوز جای بحث و گفت و گوی فراوان و تأمین زیرساخت‌های جدی در عرصه  سیاست گذاری و قانون‌گذاری دارد.

انتهای پیام/

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar